Podwójne drzewo Casorzo

Podwójne drzewo Casorzo

Podwójne drzewo Casorzo

Natura potrafi zadziwić. Zadziwia i w tym przypadku. Pomiędzy dwoma małymi wioskami we Włoszech rośnie bardzo unikalne drzewo – a tak właściwie dwa drzewa, z tym, że jedno rośnie na drugim.

Podwójne drzewo Casorzo, czy też lokalnie znane jako Bialbero de Casorzo, rośnie pomiędzy mieścinami Grana i Casorzo we włoskim Piemoncie. Ten wybryk natury składa się z drzewa morwy, na którego szczycie rośnie drzewo wiśniowe. Nikt tak naprawdę nie wie, jak temu drugiemu z drzew udało się zakorzenić i przetrwać tak długo w tym dość nietypowym miejscu. Niektórzy uważają, iż przysłużył się temu ptak upuszczając nasiono wiśni, które wypuściło swoje korzenie w wydrążonym pniu morwy aż do osiągnięcia gleby.

W rzeczywistości zjawisko pasożytniczego drzewa rosnącego na innym, nie jest aż tak niezwykłe i zdarza się w przyrodzie. Ten przypadek jest jednak ewenementem, gdyż wiśnia osiągnęła swą „normalną” wielkość. Zazwyczaj takie drzewa są małe i karłowate.
Oba drzewa połączone razem tworzą imponujący widok. Niektóre z gałęzi osiągają nawet 5 metrów długości. Kiedy są one w pełnym rozkwicie, trudniej jest rozpoznać, że są ta dwa różne drzewa. W momencie gdy zaczynają tracić liście, drugie z nich zaczyna się ujawniać.
Źródła zdjęć/Photo credits: greenme.it

2drzewoca-compressor.jpg

Miejsca na świecie

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa