London Eye informacje i ciekawostki

London Eye informacje i ciekawostki

London Eye ciekawostki

London Eye ciekawostki - dowiedz się jak długo trwa jeden przejazd, ile kosztuje bilet wstępu, a także jaka jest jego wysokość. Poznaj nieznane informacje o największej atrakcji Londynu.

Nowoczesne miasto, w którym z pewnością nie będziesz narzekał na brak zajęć. Londyn jest bardzo atrakcyjnym miastem pod względem turystycznym. Odnajdzie się tutaj każdy - miłośnik sztuki, zakupów, czy dobrej zabawy. Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Wielkiej Brytanii jest London Eye. Każdego roku ten diabelski młyn przewozi ponad 3,5 miliona turystów.

London Eye wysokość

Po uruchomieniu w 2000 roku, Londyńskie Oko była najwyższą konstrukcją typu diabelski młyn na świecie. W najwyższym punkcie osiąga 135 metrów. W 2014 roku została wyprzedzona przez High Roller w Las Vegas. Obecnie najwyższym kołem obserwacyjnym na świecie Singapore Flyer.

London Eye cena

Standarowy bilet wstępu na atrakcje dla osoby dorosłe kosztuje 28,00£. Kupując go przez internet można zaoszczędzić 2,80£. Za bilet wstępu dla dzieci od 3 do 15 lat zapłacimy 23£ na miejscu, bądź 20,70£ przez internet. Dzieci do lat 3 na atrakcję wchodzą za darmo.

Godziny otwarcia

Atrakcja jest czynna każdego dnia. Podróż w przeszklonej kapsule odbywa się z reguły od 10:00 do 18:00. W niektóre dni Londyńskie Oko działa do 20:30.

London Eye ciekawostki - na kole znajdują się 32 kapsule. Zostały one ponumerowane od 1 do 33 - jak się można domyślić brakuje pechowego numeru 13.

Ciekawostki o London Eye

1. London Eye jest jednym z trzech budynków, które powstały z okazji wstąpienia w nowe tysiąclecie. Pozostałe dwa to O2 Arena i Most Milenijny. Jego budowę rozpoczęto w 1998 roku i ukończono rok później. Całe przedsięwzięcie pochłonęło około 70 milionów funtów. Oficjalnego otwarcia dokonał premier Tony Blair 31 grudnia 1999 roku. Z uwagi na problemy techniczne dla odwiedzających zostało udostępnione dopiero w marcu 2000 roku.

2. Pełen obrót koła zajmuje około 30 minut. Znajdują się na nim 32 klimatyzowane kapsuły, do których wchodzi 20 osób. W jej centralnej części umieszczono ławeczkę, na której można usiąść. Koło porusza się z prędkością około 0,8 km/h, co umożliwia wysadzanie i zabieranie nowych pasażerów bez zatrzymywania mechanizmu.

3. Na mocy porozumienia z września 2014 roku atrakcja nosi nazwę Coca-Cola London Eye. Bywa także nazywana Millenium Wheel, czyli Koło Milenijne.

4. Podobnie jak paryska Wieża Eiffla, pierwotnie Londyńskie Oko miało być atrakcją tymczasową. W lipcu 2002 roku zdecydowano, iż zostanie ono na stałe.

5. Diabelski młyn mieści się w dzielnicy Lambeth, miedzy motami Westminster i Hungerford.

6. Głównymi projektantami Millenium Wheel było małżeństwo Julia Barfield i David Marks.

7. Podczas bezchmurnego dnia z najwyższego punktu rozpościera się widok nawet do 40 km.

8. Na kole umieszczono 32 kapsuły. Zostały one ponumerowane od 1 do 33. Brakująca kapsuła z pechowym numerem 13 została pominięta.

9. Na pokładzie London Eye udzielono ponad 430 ślubów.

Diabelski młyn w Londynie nocą.

10. Każda kapsuła waży blisko 10 ton.

11. Każdego roku jeden wagonik pokonuje dystans 3702 kilometrów.

12. Około 5000 par zaręczyło się w tym miejscu.

13. Szacuje się, że atrakcja została odwiedzona przez ponad 34 miliony turystów.

14. Kate Moss jest prawdziwą fanką atrakcji. Dotychczas odwiedziła ją 25 razy.

15. W grudniu 2005 roku London Eye było podświetlone na różowo z okazji zawarcia pierwszego związku partnerskiego w kapsule koła.

16. Każda z kapsuł reprezentuje 32 londyńskie dzielnice.

17. W porównaniu do najwyższego budynku w Londynie The Shard jest mniejszy o 174,6 m.

18. Właścicielem gruntu, pod którym znajduje się atrakcja jest Southbank Centre. Każdego roku z tytułu dzierżawy otrzymuje pół miliona funtów.

19. Każdego dnia London Eye przewozi około 10 tysięcy osób.

Z najwyższego punktu London Eye rozpościera się widok nawet do 40 km.

Miejsca na świecie

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa