Śmieszne ciekawostki - mało znane ciekawostki ze świata

Ciekawostki śmieszne - zbiór zabawnych ciekawostek o świecie, jak rozwiązano problem chrapania w Massachusetts oraz dlaczego walka na poduszki w Niemczech jest niebezpieczna. Oto śmieszne fakty, o których nie miałeś pojęcia.

Jedyny cesarz na świecie

Japonia to obecnie jedyne cesarstwo na świecie. Tym samym Akihito to jedyny cesarz na świecie sprawujący władzę od 1989 roku.

Za 9 miesięcy rozwiązanie

Lekarz badający kobietę w ciąży stara się określić dokładną datę narodzin. Jednak jak wskazują statystyki, jedynie cztery procent dzieci rodzi się we wskazanym przez niego dniu.

Pracuj mniej!

Jeśli pracujesz dłużej niż 11 godzin każdego dnia, powinieneś zwolnić. Takie osoby w porównaniu z osobami pracującymi "tylko" osiem godzin mają 67 procent większą szansę na atak serca.

Ślady pozostawione na zawsze

Jak wiadomo Księżyc nie posiada atmosfery. Z tego powodu raz pozostawiony ślad pozostanie na nim na zawsze (dopóki nie uderzy w niego meteoryt). Ostatni człowiek stąpający po Srebrnym Globie Gene Cernan obiecał swojej córce, iż pozostawi na jego powierzchni ślad TDC, czyli jej inicjały. Jak powiedział, tak zrobił.

Mało piasku w piasku

Sahara to największa gorąca pustynia na świecie. Jednak zaledwie 15 procent jej terenu pokrywa piasek.

Ikea w liczbach

Ikea to firma zajmująca się produkcją oraz sprzedażą mebli założona w 1943 roku w Szwecji. Obecnie na całym świecie znajduje się aż 411 sklepów tego przedsiębiorstwa (w tym 11 w Polsce). Każdego roku sklepy odwiedzane są przez około 700 milionów osób. Szacuje się, że około co 10 sekund sprzedawany jest regał o nazwie "Billy", zaś w restauracjach tego sklepu sprzedaje się około 150 milionów klopsików każdego roku.

Śmieszne ciekawostki - świnia imieniem Napoleon

Image

Świnia imieniem Napoleon

Na pewno nie spotkasz jej we Francji, ponieważ nazwanie zwierzęcia tym imieniem jest prawnie zabronione. Co więcej, Francuzi ingerowali w powieść "Folwark zwierzęcy" George Orwella zastępując imię główniego bohatera Napoleona (świni przejmującej władzę nad folwarkiem) na Cezara.

Wyspy Owcze

Wyspy Owcze mają swoją nazwę nie bez powodu. Ten niewielki archipelag skłądający się z 18 wysp zamieszkuje około 50 tysiecy osób i 70 tysięcy owiec.

Ciężki jest los Waliczyjka

W angielskim mieście Chester zamieszkałym przed ponad 100 tysięcy osób, do dziś istnieje przepis zabraniający Walijczykom przebywania przed wschodem i po zachodzie słońca.

Przepisy w Singapurze

Lubisz żuć gumę po posiłku? Jeśli wybierasz się do Singapuru, musisz pamiętać, iż w tym kraju jest to zabronione. To jednak nie koniec zakazów. Prawo zakazuje także palenia papierosów, czy wykorzystywania windy w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych.

Sposób na chrapanie

W amerykańskim stanie Massachusetts sprawnie poradzono sobie z problemem chrapania. Po prostu tego zabronili. Chrapać można jedynie w szczelnie zamkniętym mieszkaniu.

Zdradziecki list

Musisz być uważny wysyłając list na angielskiej poczcie. Jeśli zakupisz znaczek z wizerunkiem królowy Elżbiety II i przypadkowo nakleisz go do góry nogami, władze mogą Cie uznać za zdrajcę.

Nauka strzelania z łuku

W Polsce można sprawdzić swoje umiętności strzelania z łuku podczas jarmarków bądź festiwali. Jednak w Wielkiej Brytani każdy mężczyzna, który ukończył 14. rok życia powinien ćwiczyć tę umiejętność co najmniej dwie godziny dziennie. Ów przepis sięga odległych czasów wojny stuletniej, gdy angielscy wojownicy słyneli z doskonałych łuczników.

Ciekawostki śmieszne

1. Oczy człowieka od narodzin do śmierci mają ciągle taki sam rozmiar.

2. Władze w Chinach prawnie zakazały przytulania drzew.

3. Bez wątpienia Leonardo da Vinci to człowiek renesansu. Jak wskazują źródła, Włoch potrafił pisać i jednocześnie malować drugą ręką.

4. Mamo, tato, a dlaczego? To najczęstsze pytanie zadawane przez dzieci. Średnio każdego roku czterolatek zadaje ponad 400 pytań dziennie. Ciekawe na ile z nich uzyskuje odpowiedź.

Image

5. Każdego dnia obchodzimy jakieś wyjątkowe święto. Dla przykładu drugiego września świętujemy międzynarodowy dzień lodów o smaku borówki.

6. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich na 100 kobiet przypada 219 mężczyzn.

7. Zgodnie z rozporządzeniem brytyjskich sił zbrojnych z 1945 roku, każdy czołg tego państwa musi być wyposażony w zestaw do robienia herabty.

8. Rejestr połączeń telefonicznych wskazuje, iż najwięcej rozmów wykonujemy na Dzień Matki.

9. Wieża Eiffla to jeden z symboli Francji. Aby wejść na sam szczyt należy pokonać 1710 stopni.

10. Każdego roku w Chinach zużywa się około 80 miliardów pałeczek.

Śmieszne fakty

1. Zaobserwowano, że płeć piękna mruga oczami blisko dwa razy częściej od mężczyzn.

2. Naukowcy wyliczyli średnią prędkość z jaką "poruszają się" ciecze podczas kichnięcia. Nasze kichnięcie podrózuje około 44m/s.

3. Pierwsze rakiety do tenisa robiono z krowich i owczych jelit.

4. Jeśli lubisz jeść lody waniliowe, pomiń tę ciekawostkę. Dla podkreślenia aromatu tego smaku, dodawany jest kastoreum. Pewnie zastanawiasz się, co to właściwie jest. To po prostu sproszkowana wydzielina napletkowa bobra kanadyjskiego.

5. W wyniku procesu oddychania Twoje żebra poruszają się pięć milionów razy każdego roku.

6. Dla niektórych będzie to ciekawostka z kategorii mało śmiesznych. Ostatnimi słowami wypowiedzianymi przez znanego holenderskiego malarza Vinceta Van Gogha było "smutek będzie trwał wiecznie". Być może miał trochę racji.

7. Pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych George Washington hodował konopie w swoim ogrodzie.

8. Na tę śmieszną ciekawostkę zwórcą uwagę jedynie człowiek skupiający się na szczegółach. Pulp Fiction to pozycja obowiązkowa dla fanów Quentina Tarantino. Oglądając ten film można zwrócić uwagę na zegarki, które bez względu na porę zgodnie wskazują godzinę 4:20.

9. Wenus, Merkury, Mars, Jowisz oraz Saturn - co je łączy? Możliwość dostrzeżenia ich gołym okiem.

10. Wydawać by się mogło, że pary bez oficjalnego papierka nie mogą spać razem jedynie w krajach arabskich. Nic bardziej mylnego. W Północnej Karolinie istnieje przepis zakazujący spania w jednym łóżku przez pary. Prawo ściśle reguluje warunki w jakich powinni spać kochankowie - na osobnych łóżkach będących w odległości co najmniej 30 cm.

Ciekawostki o wszystkim

1. Wybierając się do Newcastle w amerykańskich Wyoming musisz pamiętać, aby nie uprawiać miłości w sklepowej chłodni z mięsem. Jest to po prostu prawnie zabronione.

2. Masz zły humor i chcesz się wybrać na spacer? Nie rób tego w Idaho, gdyż policja ma prawo karać wszystkie smutne osoby.

3. W amerykańskim stanie Ohio prawnie zakazano upajanie ryb alkoholem.

Image

4. Dokarmianie zwierząt w miejsach publicznych jest prawnie zakazane w Izraelu.

5. Mężczyźni z wąsem nie mają łatwo w amerykańskim stanie Iowa, albowiem mają oni zakaz całowania kobiet. Na szczęście tylko w miejscach publicznych.

6. Prawo amazońskiego plemienia Janomamów zabrania kobietom rodzenia dziewczynek.

7. Podlewanie trawnika, gdy pada deszcz jest prawnie zakazane w Kanadzie. Co więcej, w tym kraju zabronione jest także wspinanie się na drzewa.

8. Walka na poduszki? Wszędzie, tylko nie w Niemczech. Zgodnie z wykładnią niemieckich sądów poduszka uważana jest za broń.

9. Są rzeczy, których nie przewieziesz w londyńskiej taksówce. Należą do nich zwłoki orazy psy ze wścieklizną. Tak tylko wspominam, gdyby ktoś miał taką potrzebę.

10. Skakanie z budynku w Nowym Jorku jest zakazane. W sytuacji gdy osoba próbująca popełnić samobójstwo przeżyje, może zostać skazana nawet na karę śmierci.

11. Umieranie we wnętrzu brytyjskiego parlamentu jest zakazane.

12. W amerykańskim Michigan żona musi uzyskać zgodę męża, jeśli chce udać się do fryzjera.

13. Jeśli chciałbyś odtworzyć film "LEGO Przygoda" na żywo, potrzebowałbyś ponad 15 milionów klocków oraz 183 figurki LEGO.

14. Zgodnie z prawem obowiązującym w Japonii, zabronione jest tworzenie ludzkich piramid wyższych niż pięć pięter.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa