Pomysł na wakacyjny weekend w Krakowie

Pomysł na wakacyjny weekend w Krakowie

Kraków należy do czołowych miast turystycznych w Polsce. Bogata historia, architektura oraz ciekawe legendy sprawiają, że hotele w centrum Krakowa oblegane są przez turystów z całego świata. Dodatkowo wiele par młodych decyduje się na wynajęcie sal bankietowych w Krakowie na swoje wesele, aby ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Sopot, Gdańsk, Gdynia, czyli wakacje nad morzem

Sopot, Gdańsk, Gdynia, czyli wakacje nad morzem

Każdego roku Trójmiasto ściąga setki tysięcy turystów z kraju i całej Europy. Nic w tym dziwnego, przecież to świetny cel podróży wakacyjnej ze względu na bliskość morza i moc atrakcji, którą oferują poszczególne miasta. Bez względu na to, które miasto wybierzemy jako punkt noclegowy, możemy korzystać ze bogatej oferty turystycznej i rozrywkowej całego Trójmiasta.

All Stories

Jumeirah Himalayas Hotel

Jumeirah Himalayas Hotel

Firma luksusowej sieci hotelowej, działającej głównie w Dubaju - Jumeirah Group – ogłosiła otwarcie nowego, pięciogwiazdkowego obiektu w Chinach. Jumeirah Himalayas Hotel znajduje się w samym centrum jednej z dzielnic Szanghaju, Pudong.

Pałac na kółkach

Pałac na kółkach

„Wsiąść do pociągu byle jakiego …” - tak śpiewała Maryla Rodowicz – z pewnością do Danube Express większość osób chciałaby wsiąść. Jest to pięciogwiazdkowy hotel jeżdżący po szynach. Kursować zaczął w 2008 roku po centralnej Europie.

Najwyższy hotel na świecie

Najwyższy hotel na świecie

Hongkong może pochwalić się najwyższym hotelem na świecie. Mowa tu o Ritz-Carlton Hongkong. Usytuowany w budynku International Commerce Centre (ICC), zajmuje najwyższe piętra od 102 do 118. Spanie na wysokości około 490 metrów może robić wrażenie.

Burdż al-Arab - czyli luksusowy wypoczynek

Burdż al-Arab - czyli luksusowy wypoczynek

Drugi co do wielkości hotel na świecie znajduje się w Dubaju, jest to Burdż al-Arab. Wieża Arabów – takie jest dokładne tłumaczenie nazwy hotelu – to kolejny, który posiada 7 gwiazdek. Pod względem luksusów ustępuję jedynie wcześniej opisywanemu Emirates Palace.

Hotel w kształcie rakietki do ping-ponga

Hotel w kształcie rakietki do ping-ponga

W ostatnich latach panuje moda, na budowanie hoteli w coraz to bardziej niekonwencjonalnych kształtach. Budynek przypominający rakietkę do tenisa stołowego, stanie w Chinach w mieście Huainan. Będzie miał 150 metrów wysokości, a jego budowa pochłonie 50 mln dolarów.

Emirates Palace - najdroższe wakacje

Emirates Palace - najdroższe wakacje

Uznany za najbardziej luksusowy hotel na świecie Emirates Palace, znajduje się w Abu Dhabi (stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich). Planowanie wakacji w tym właśnie miejscu należy rozpocząć od wypchania portfela, najlepiej pieniędzmi, gdyż pobyt do tanich nie należy.

Nowy hotel na Seszelach

Nowy hotel na Seszelach

Nowy hotel grupy Hilton otworzył swoje podwoje 2 marca na Seszelach. Ośrodek ten, to drugi kompleks tej marki, znajdujący się w tym państwie. Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa ulokowany został na trzeciej, co do wielkości wyspie Silhouettes. Co ciekawe, jest ona zarazem Parkiem Narodowym, będącym pod ochroną. Nowo powstały obiekt, to jedynym oferujący usługi noclegowe w tym miejscu.

Hotel Il San Pietro

Hotel znajduje się w małym miasteczku Positano, we Włoszech. Mieścina ta ma swoją własną, oryginalną architekturę, która niezwykle inspiruje. Urocze domki na wzgórzu, wąskie uliczki, piękne widoki – to dla niej elementy charakterystyczne. Przyjrzyjmy się jednak kompleksowi Il San Pietro.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa