Burdż al-Arab - czyli luksusowy wypoczynek

Burdż al-Arab - czyli luksusowy wypoczynek

Burdż al-Arab - czyli luksusowy wypoczynek

Drugi co do wielkości hotel na świecie znajduje się w Dubaju, jest to Burdż al-Arab. Wieża Arabów – takie jest dokładne tłumaczenie nazwy hotelu – to kolejny, który posiada 7 gwiazdek. Pod względem luksusów ustępuję jedynie wcześniej opisywanemu Emirates Palace.
Mający 321 metrów wysokości obiekt, położony jest na sztucznej wyspie, będącej 280 metrów od plaży. Do kompleksu można dostać się na dwa sposoby: poprzez most połączony z plażą, albo śmigłowcem lądując na hotelowym lotnisku. Sam budynek kształtem przypomina żagiel na statku. W nocy świeci on w różnych kolorach. Jego budowa rozpoczęła się w 1994 roku i ukończona została 5 lat później.
W tym „siedmiogwiazdkowcu” znajdują się tylko apartamenty – jest ich razem 202. Najmniejszy ma 170m2, największy natomiast aż 780m2. Najbardziej luksusowe posiadają złote oraz złocone elementy wyposażenia. Każdy apartament posiada powierzchnię biurową z dostępem do internetu wraz z laptopem, faksu, drukarki oraz kopiarki. Wyposażony jest również w mini-bar, 42 calowy telewizor plazmowy, stół bilardowy, saunę i wiele innych. Oświetlenie, zasłony oraz klimatyzacja sterowana jest przyciskami. Każdy z gości ma do swojej dyspozycji prywatnego kamerdynera, dostępnego 24 godziny na dobę. Na specjalne życzenie klienta, może on otrzymać również prywatnego kucharza.


Łącznie posiada 7 restauracji – kuchnia z owocami morza, dania śródziemnomorskie – oraz barów. Lokale zapewniają oryginalne widoki między innymi na ogromne, owalne akwarium czy widok na Zatokę Perską. Na 18 piętrze budynku znajdziemy Assawan Spa & Health Club – możliwość skorzystania z masażów relaksacyjnych, sauny, solarium, łaźni parowej, wanny do hydroterapii, kortu do squash, dwóch basenów oraz z pełnie wyposażonym salonem fitness. Dodatkową atrakcją jest Wild Wadi Waterpark – jeden z najbardziej imponujących parków wodnych. Każdy gość może korzystać z nieograniczonego dostępu do parku. Z jakich jeszcze przyjemności można skorzystać? Dla trochę bardziej odważnych wycieczka śmigłowcem do Dubaju, dla mniej, zakupy w znanych centrach handlowych.

Ile należy przygotować na przyjemność pobytu w tym hotelu? Nie mało. Cena za noc dla jednej osoby zaczyna się od 1300 dolarów. Koszt wynajęcia apartamentu dwupiętrowego dla jednej osoby na noc, to kwota rzędu 35 000 dolarów. Z pewnością takie wakacje do tanich nie będą należeć.
2-1-burjal.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa