Emirates Palace - najdroższe wakacje

Emirates Palace - najdroższe wakacje

Emirates Palace - najdroższe wakacje

Uznany za najbardziej luksusowy hotel na świecie Emirates Palace, znajduje się w Abu Dhabi (stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich). Planowanie wakacji w tym właśnie miejscu należy rozpocząć od wypchania portfela, najlepiej pieniędzmi, gdyż pobyt do tanich nie należy.
Budynek zaprojektowany przez Johna Elliotta, rozpoczęto budować w grudniu 2001 roku. Pierwszych gości w swoich progach przyjął w lutym 2005 roku. Całkowicie oddany do użytku został dopiero w 2006 roku. Koszty poniesione do wybudowania to 3 miliardy dolarów. Droższy jest jedynie Marina Bay Sands w Singapurze.
Hotel jest drugim na świecie, który posiada 6 gwiazdek – w celach marketingowych oznaczony został 7 gwiazdkami. Znajdziemy w nim 302 pokoi oraz 92 apartamentów – w tym 4 apartamenty królewskie oraz 22 przeznaczone dla szefów państw lub rządów. Ich wielkość - od 55 m2 do 680 m2. Wystrój każdego prezentuje połączenie królewskiego przepychu – wiele z nich urządzonych jest złotem i marmurem - z najnowszą technologią. Wszystkie posiadają balkon lub taras oraz laptop z bezprzewodowym internetem. W niezbyt gorącym sezonie za pobyt zapłacimy 400 dolarów za noc, natomiast za najdroższy Grand Palace Suite11.500 dolarów.
Swoich gości klasyfikuje na trzy kategorie: „koralowców”, „perłowców” i „diamentowców” – z pewnością kryterium przydziału jest zasobność portfela. Każdy wczasowicz otrzymuje na czas swojego pobytu osobistych kamerdynerów, którzy są do dyspozycji całą dobę. Goście mogą się udać do paru restauracji – z kuchnią śródziemnomorską, z egzotycznym smakiem, z owocami morza, kuchnią chińską, libańską – oraz kilku barów. Na wczasowiczów czeka również 1.3 km piaszczystej plaży z basenem rekreacyjnym. Dla aktywnych osób możliwość gry w tenisa oraz skorzystania z salonu fitness. Mniej aktywne osoby, mogą oddać się przyjemnością z zabiegów SPA.

Ze względu na luksus panujący w tym miejscu, uznano, że nazywanie go hotelem jest złym wyborem. Zaczęto, więc stosować określenie pałac.
2-1-emirates-palace.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa