Najgłębsze polskie jezioro

Najgłębsze polskie jezioro

Bezapelacyjny raj dla wielbicieli nurkowania w naszym kraj. Tylko tak można nazwać najgłębsze jezioro w Polsce. O jakim akwenie mowa? Oczywiście o jeziorze Hańcza. Dowiedz się jaka jest jego głębokość, a także skąd pochodzi nazwa.

Park Bajka Błonie - dzień jak z bajki na placu zabaw

Park Bajka Błonie - dzień jak z bajki na placu zabaw

Aby znaleźć się w bajce nie trzeba wydawać setki dolarów na bilet do Disneylandu. Wystarczy obrać kierunek Mazowsze, a dokładniej Park Bajka w Błoniu. Niezapomniane wrażenia i bezcenne wspomnienia gwarantowane.

All Stories

Brama Krakowska

Brama Krakowska

Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego znajduje się kilka skalnych bram, jednak to Brama Krakowska jest najbardziej znana. Poznajcie jej historię oraz pewną legendę zwiastującą koniec świata.

Zbiornik Żelazny Most

Zbiornik Żelazny Most

Na wielu mapach błędnie oznaczone jako jezioro, zdjęcia Żelaznego Mostu widziane z kosmosu mogą nawet sugerować kąpiel w ciepłe dni. W rzeczywistości jest to śmiertelnie niebezpieczny zbiornik, a gdyby mocniej zatrzęsła się ziemia, wiele osób przewiduje tragiczne w skutkach następstwa.

Krzywy Las pod Gryfinem

Krzywy Las pod Gryfinem

Krzywy las - jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w naszym kraju. Zagadka powykrzywianych drzew do dziś pozostała nierozwiązana.

Brama Twardowskiego

Brama Twardowskiego

Przebywając w tej części Polski, grzechem byłoby ominięcie tego miejsca. W niewielkiej odległości od przepięknej wsi Złoty Potok znajduje się znak rozpoznawczy północnej Jury. Brama Twardowskiego, o której mowa to symboliczne wejście do malowniczych lasów złotopotockich.

Wodospad Wilczki

Wodospad Wilczki

Dawniej najwyższy wodospad w polskich Sudetach, obecnie nadal jeden z najpiękniejszych. Poznaj leżący niedaleko Międzygórza wodospad Wilczki.

Chybotek - Szklarska Poręba

Chybotek - Szklarska Poręba

Przebywając w Szklarskiej Porębie nie można ominąć tej atrakcji. Chybotek - z daleka zwykłe kamienie, jednak z bliska nie uwierzysz, że trzymają się one jeszcze w jednym miejscu.

Maczuga Herkulesa

Maczuga Herkulesa

Maczuga Herkulesa - jedna z najpopularniejszych skał naszego kraju oraz atrakcji Ojcowskiego Parku Narodowego. Poznaj niesamowite legendy związane z tym miejscem.

Wodogrzmoty Mickiewicza

Wodogrzmoty Mickiewicza

Wodogrzmoty Mickiewicza w skrócie Wodogrzmoty to urokliwe wodospady znajdujące się w Tatrach Wysokich. Spadające z góry strumienie potrafią narobić sporo hałasu.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa