Park Bajka Błonie - dzień jak z bajki na placu zabaw

Park Bajka Błonie - dzień jak z bajki na placu zabaw

Park Bajka w Błoniu

Aby znaleźć się w bajce nie trzeba wydawać setki dolarów na bilet do Disneylandu. Wystarczy obrać kierunek Mazowsze, a dokładniej Park Bajka w Błoniu. Niezapomniane wrażenia i bezcenne wspomnienia gwarantowane.
Park Bajka Błonie
Błonie to niewielkie miasto w województwie mazowieckim leżące niecałe 30 kilometrów na zachód od Warszawy. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez GUS mieszka tam 12 479 osób. Wiosną i latem jego mieszkańcy, jak i ogromna rzesza okolicznych turystów spędza ciepłe dni w Parku Bajka. Obiekt powstał w 2014 roku jako ogólnodostępny park miejski. Pojęcie biletu wstępu tam nie istnieje, wejść może każdy zupełnie za darmo.

Park Bajka Błonie - Atrakcje

Otwarty w 2014 roku obiekt powstał w miejsce dawnego parku miejskiego zajmującego ponad 20.000 metrów kwadratowych. Głównym zamysłem projektu modernizacyjnego było zachęcenie mieszkańców Błonia do aktywnego wypoczynku oraz zaspokojenia ich potrzeb. Na jego terenie wyznaczono kilka stref funkcjonalnych przeznaczonych dla wszystkich bez względu na wiek.

Pierwsza z nich oznaczona jako "wypoczynkowa" składa się z ogromnej polany z meblami parkowymi oraz miejscem do piknikowania. Osoby chcące się nieco rozerwać mogą udać się na boisko do gry w bule, zagrać w szachy ogrodowe, czy zagubić się w labiryntach wyplatanych z wikliny. W tej strefie znajdują się jeszcze dwie ciekawe atrakcje. Pierwszą jest kraina dźwięków, czyli plac z instrumentami muzycznymi. Gwiazdą muzyki może zostać każdy - zarówno dziecko, jak i dorosły. Drugą są krzywe zwierciadła, gdzie lustra ukazują zmienioną rzeczywistość. Uśmiech wywołuje nie tylko widok naszego odbicia, ale także innych osób, które przyjmują przed nimi przeróżne pozy.

Fontanna interaktywna w Parku Bajka

Fontanna interaktywna w Parku Bajka
Druga strefa przeznaczona jest dla osób aktywnych. W jej części znajdziemy fontannę interaktywną, gdzie mniej odważni mogą pomoczyć stopy, zaś Ci mniej ostrożni całkowicie schłodzić swoje ciało. Należy jednak pamiętać, aby podczas tej wodnej przygody mieć na nogach gumowe obuwie. Nawierzchnia w strefie basenowej jest śliska i dość łatwo można się przewrócić. Osoby stroniące od przemoczenia mogą zagrać na jednym ze stołów do tenisa stołowego, poćwiczyć na otwartej siłowni, zaś młodzież może aktywnie spędzić czas w skateparku.

Trzecia część została przeznaczona do organizacji imprez masowych i piknikowania.

Plac zabaw dla dzieci - Błonie

Plac zabaw dla dzieci - Błonie

O czym jeszcze nie wspomniałem?

Ogromnych leżakach, budkach z jedzeniem (lody, gofry, hamburgery), wysokiej jakości toalety, zaś w niewielkiej odległości od parku dwie restauracje. Przy parku znajduje się parking, jednak znalezienie wolnego miejsca w godzinach popołudniowych graniczy z cudem.

Co należy ze sobą wziąć?

Jeśli wybieramy się z dziećmi - rzeczy na przebranie (chyba nie zabronisz mu wodnej zabawy?) - gumowe obuwie do chodzenia, koc piknikowy oraz jedzenie.

Godziny otwarcia parku

Park w tygodniu (od poniedziałku do czwartku) czynny jest w godzinach od 8 do 21, zaś w weekendy (piątek - niedziela) 8 - 22.

Jakieś minusy?

Tak. Prawie przez cały dzień z głośników przy fontannie wydobywa się muzyka disco polo. Jeśli nie jesteś jej fanem, po dłuższej chwili możesz mieć dość.
Ile kosztuje wstęp?
Najważniejsze na koniec - okrągłe zero. Wstęp na teren Parku Bajka jest bezpłatny.

Gdzie znajduje się Park Bajka?

Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10
05-870 Błonie

Podświetlona kolejka

Podświetlona kolejka

Chonika gości tu każdego roku

Chonika gości tu każdego roku

Park Bajka - dzieci mają tu przednią zabawę!

Park Bajka - dzieci mają tu przednią zabawę!

Błonie - no to hop do wody!

Błonie - no to hop do wody!

Wodna zabawa w parku przeznaczona jest dla małych i dużych

Wodna zabawa w parku przeznaczona jest dla małych i dużych

Niedziela niehandlowa? W Parku Bajka!

Niedziela niehandlowa? W Parku Bajka!

O takie zabawy dla najmłodszych

O takie zabawy dla najmłodszych

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa