Hotel Il San Pietro

Hotel Il San Pietro

Hotel znajduje się w małym miasteczku Positano, we Włoszech. Mieścina ta ma swoją własną, oryginalną architekturę, która niezwykle inspiruje. Urocze domki na wzgórzu, wąskie uliczki, piękne widoki – to dla niej elementy charakterystyczne. Przyjrzyjmy się jednak kompleksowi Il San Pietro.
Założony został w 1970 roku przez Carlino Cinque, który namiętnie zakochany w tym miejscu, zlecił budowę willi z widokiem na morze i zatokę Positano. Dzisiaj hotel posiada 62 pokoje, wszystkie z prywatnymi tarasami. Każdy z nich jest inaczej wystrojony, zostały wyposażone w klimatyzację, mini-bar, telewizję oraz jacuzzi.

U podnóża klifu, na którym usytuowany został obiekt, ulokowana została mała plaża. Drogę do niej prowadzi winda wykuta w skale. Jak na „pięciogwiazdkowca” przystało, oferuje swoim gościom, możliwość skorzystania z salonu SPA z wykwalifikowanym personelem, wykonującym szereg zabiegów twarzy, jak i całego ciała. Dla osób aktywnie spędzających swój wypoczynek, hotel oddaje do dyspozycji korty tenisowe, basen oraz centrum fitness.

Warto również wspomnieć o restauracji hotelowej, której szefem kuchni jest utalentowany Belg - Alois Vanlangenaeker. Serwuje on dania regionalne, tradycyjne dla włoskiej kuchni, zrobione wyłącznie z najświeższych składników.

Wśród znanych osób, które przebywały w tym hotelu, odnajdziemy Barbare Streisand, Dustina Hoffmana, Tine Turner, króla Jordanii, Keitha Richardsa oraz Micka Jaggera. Częstym gościem jest siostra królowej angielskiej – Małgorzata. Miejsce to jest dostępne również dla zwykłego człowieka. Stawka za noc zaczyna się od 420 euro, aż po 1350 euro w sezonie letnim.
2-1-hotelilsan.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa