Hotel w kształcie rakietki do ping-ponga

Hotel w kształcie rakietki do ping-ponga

Hotel w kształcie rakietki do ping-ponga

W ostatnich latach panuje moda, na budowanie hoteli w coraz to bardziej niekonwencjonalnych kształtach. Budynek przypominający rakietkę do tenisa stołowego, stanie w Chinach w mieście Huainan. Będzie miał 150 metrów wysokości, a jego budowa pochłonie 50 mln dolarów.

Nie ma się co dziwić, że to właśnie w Chinach powstaje budowla o takiej konstrukcji - ping-pong w tym kraju uważany jest za sport narodowy. Hotel będzie skierowany „rączką” ku górze, a obok niego powstanie okrągły obiekt, przypominający piłeczkę właśnie do tego sportu. Wnętrze zostanie podzielone na trzy części - góra będzie przeznaczona do zwiedzania, w środku znajdą się pokoje, a na samym dole sale konferencyjne.

Hotel usytułowany zostanie na terenie kompleksu olimpijskiego, gdzie w przyszłości powstaną stadiony w kształcie - piłki do futbolu amerykańskiego, piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki. Budynki zostały zaprojektowane przez Mei Jikui – znanego architekta obiektów sportowych. Nieoficjalne źródła mówią, że całkowity koszt inwestycji ma wynieść około 2,2 mld (1,8 mld yuanów), a budowa zakończy się w przeciągu 5 lat.

2-1-hotel-ping.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa