Pomysł na wakacyjny weekend w Krakowie

Pomysł na wakacyjny weekend w Krakowie

Kraków należy do czołowych miast turystycznych w Polsce. Bogata historia, architektura oraz ciekawe legendy sprawiają, że hotele w centrum Krakowa oblegane są przez turystów z całego świata. Dodatkowo wiele par młodych decyduje się na wynajęcie sal bankietowych w Krakowie na swoje wesele, aby ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Kraków - hotel w samym centrum

Planując weekendowy wyjazd do Krakowa ważne jest aby odpowiednio wcześnie zarezerwować nocleg. W ten sposób unikniemy straty czasu i stresu, który towarzyszy w poszukiwaniu hotelu na ostatnią chwilę.

W przypadku krótkich wyjazdów do tak bogatego kulturowo miasta, warto zatrzymać się w hotelu w centrum Krakowa. W ten sposób mogą Państwo zaoszczędzić czas na dojazdy do najważniejszych miejscowych atrakcji. Świetną opcją jest w tym przypadku wybór hotelu w centrum Krakowa Q Hotel Plus.

Darmowe atrakcje dla turystów w Krakowie

Muzeum Bursztynu

W Muzeum Bursztynu mogą Państwo zobaczyć wyroby z bursztynu, takie jak m.in. biżuteria nowoczesna czy stylizowana na średniowieczną, rzeźby oraz przedmioty użytku codziennego. Muzeum można odwiedzić codziennie za darmo.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Ulica

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Ulica jest wydarzeniem cyklicznym, które odbywa się co roku w lipcu. Warto zobaczyć to wydarzenie, ponieważ oprócz blisko 70 spektakli, w ramach festiwalu przewidziane są dodatkowe wydarzenia kulturalne. Wydarzenie jest w pełni darmowe.

Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak

Muzeum oferuje wystawy sztuki współczesnej, księgarnię oraz kawiarnię. Darmowe wejście dostępne jest wyłącznie we wtorki, o czym warto pamiętać podczas planowania wyjazdu. Jednak nawet jeśli nie uda nam się przybyć do Mocaku we wtorek, warto zapłacić za bilet w inny dzień tygodnia aby móc obcować ze sztuką współczesną.

Jarmark Świętojański

Jarmark Świętojański jest świetną przygodą nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Pod Wawelem powstaje na ten czas średniowieczne miasteczko, które bogate jest w stoiska rzemieślników, artystów oraz kuchnię z dawnej epoki. Dodatkowo Jarmark Świętojański posiada własne pokazy średniowiecznej broni białej. Jeżeli Państwo nie gustują w kuchni średniowiecznej, to warto wybrać się do jednej z pobliskich sal bankietowych w centrum Krakowa, które bardzo często są jednocześnie dobrymi restauracjami.

Galeria sztuki polskiej XIX w. w Sukiennicach

Galeria sztuki polskiej za darmo można zwiedzać w niedzielę (tylko wystawy stałe). Podczas wizyty można poznać malarstwo i rzeźbę Polską z XIX wieku. Jest to największa wystawa w naszym kraju, która poświęcona jest polskim artystom. Zdecydowanie warto jest się tam wybrać, tym bardziej że Kraków jest kolebką polskiego muzealnictwa, skupionego od samego początku na najciekawszych dziełach malarskich.

Podziemia krakowskiego Rynku

Muzeum w podziemiach ulokowane jest 4 metry pod rynkiem. Można odwiedzać je we wtorki za darmo, ale należy pamiętać aby wcześniej zarezerwować miejsce. Muzeum wyposażone jest w 27 projektorów multimedialnych, 37 monitorów dotykowych oraz 98 głośników. Oprócz przedstawienia historii Krakowa w formie nowoczesnej technologii, muzeum posiada liczne artefakty liczące kilkaset lat. To świetna rozrywka dla całej rodziny, także dla młodszych dzieci którym z pewnością prezentacja się spodoba.

Przedstawiliśmy Państwu tylko niektóre darmowe atrakcje dostępne w Krakowie. Jak można zauważyć, Wawel i jego okolice są bogate w wiele turystycznych niespodzianek, dlatego według nas warto wybrać hotel w centrum Krakowa, aby znaleźć się bliżej atrakcji.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa