Pałac na kółkach

Pałac na kółkach

Pałac na kółkach

„Wsiąść do pociągu byle jakiego …” - tak śpiewała Maryla Rodowicz – z pewnością do Danube Express większość osób chciałaby wsiąść. Jest to pięciogwiazdkowy hotel jeżdżący po szynach. Kursować zaczął w 2008 roku po centralnej Europie.

Pociąg składa się z 12 wagonów. Pokoje dzielą się na dwa rodzaje - Deluxe Sleeping Cars oraz Classic Sleeping Car. W wersji deluxe, podróżujący mają łazienkę tylko do swojej dyspozycji, w wersji klasycznej natomiast mają jedną, którą dzielą z całym wagonem. Oprócz przedziałów noclegowych, w pojeździe znajduje się także jadalnia, restauracja oraz „salon” – miejsce, w którym za dnia można podziwiać piękne widoki, oraz nocą, kiedy miejsce to ożywa dzięki spotkaniom towarzyskim przy drinku.

Aktualnie można skorzystać z 5 ofert wycieczek, w różnych rejonach Europy Środkowej. Pociąg kursuje również po Polsce, zwiedzając Kraków, Gdańsk, Malbork na Warszawie kończąc. Ceny za taką przyjemność, wahają się pomiędzy £3,490 a £6,630.

2-danube-express.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa