Papua Nowa Gwinea ciekawostki

Papua Nowa Gwinea ciekawostki

Ciekawostki o Papui Nowej Gwinei

Papua Nowa Gwinea ciekawostki - dowiedz się z czego słynie, jaki specyficzny rytuał przechodzą dzieci z plemienia Etoro oraz jakie znaczenie ma flaga tego kraju.

1. 16 września 1975 roku - tego dnia kraj uniezależnił się od wpływów z Australii.

2. Pod względem zajmowanej powierzchni Papua Nowa Gwinea jest większa od Polski o 1,5 raza.

3. Góra Wilhelma jest najwyższym szczytem w kraju. Leżąca w Górach Bismarcka wznosi się na wysokość 4509 metrów n.p.m. Nazwa ta została nadana przez niemieckiego dziennikarza w 1888 roku na cześć Wilhelma von Bismarcka.

4. Flaga kraju w kształcie prostokąta składa się z dwóch trójkątnych pól - dolnego w kolorze czarnym z Krzyżem Południa oraz górnym o barwie czerwonej z wizerunkiem cudowronka. Kolory te są tradycyjnymi Papui-Nowej Gwinei. Krzyż Południa odnosi się do związku z Australią oraz pozostałymi państwami południowego Pacyfiku, zaś cudowronek to symbol odzyskania niepodległości. Flagę zaprojektowała Hareho Karike 11 marca 1971 roku.

5. Polonia tego kraju liczy około 20 osób.

6. Sepik to najdłuższa rzeka kraju przepływająca przez 1126 kilometrów.

7. Zgodnie z danymi na rok 2018 kraj zamieszkuje około 8,3 miliona osób. Zgodnie z prognozami do roku 2050 liczba ta zwiększy się do około 14 milionów.

8. Głową państwa jest królowa Elżbieta II.

Papua Nowa Gwinea ciekawostki

1. Prawo kraju przewiduje surowe kary dla przestępstw związanych z narkotykami, pornografią i homoseksualizmem.

2. Średnie spożycie czystego alkoholu na osobę dorosłą wynosi 3 litry.

3. Kobiety otrzymały prawo do głosowania w 1964 roku.

4. Etoro to plemię zamieszkujące terytorium południowego zbocza góry Sisa. Słynie ono z dość specyficznego rytuału osiągania dojrzałości przez młodzieńców z tego ludu. Otóż przedstawiciele tego plemienia wierzą, iż chłopcy od 7 roku życia muszą uprawiać seks oralny i spożywać nasienie w celu przekazania odpowiedniej mocy. Rytuał uważa się za zakończony wraz z ukończeniem 17 roku życia.

5. Przed wyjazdem do kraju obywatele Polski muszą posiadać wizę. W portach lotniczych w Port Moresby o Rabaul istnieje możliwość wyrobienia pozwolenia na miejscu (tzw. visa on arrival). Wiza turystyczna wydawana jest na okres 60 dni. Przed wjazdem należy pamiętać, iż obowiązuje całkowity zakaz wwożenia jakichkolwiek owoców i warzyw na teren kraju.

Flaga Papui Nowej Gwinei

Flaga Papui Nowej Gwinei

Pozostałe

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa