Informacje i ciekawostki o koreańskim zespole BTS

Informacje i ciekawostki o koreańskim zespole BTS

BTS ciekawostki

BTS to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych azjatyckich boysbandów na świecie. Dowiedz się kim są jego członkowie i poznaj ciekawostki o tym zespole.

Bangtan Sonyeondan, znany także jako Beyong The Scene, a w skrócie BTS to składający się z siedmiu członków boysband prosto z Korei Południowej. Założony został w 2013 roku przez wytwórnię Big Hit Entertainment. Poznaj nieznane dotąd ciekawostki o zespole BTS.

Ciekawostki o BTS

1. Ich debiutancki singiel pod tytułem "No more dream" zadebiutował 12 czerwca 2013 roku. Znalazł się on na płycie "2 Cool 4 Skool". W samej Korei Południowej sprzedano ponad 110 tysięcy egzemplarzy.

2. W 2017 roku magazyn "Forbes" opublikował listę najbardziej wpływowych osobistości w Korei Południowej. Zespół znalazł się wówczas na 5. miejscu. Rok później awansowali na sam szczyt tej listy.

3. Najmłodszym członkiem zespołu jest Jungkook urodzony 1 września 1997 roku.

4. Najstarszy członek BTS to Jin, który przyszedł na świat 4 grudnia 1992 roku.

5. W 2013 roku otrzymali swój własny program rozrywkowy Rookie King: Channel Bangtan. Stacja SBS MTV wyemitowała 8 odcinków z członkami zespołu.

6. BTS było pierwszym zespołem k-popowym, który wystąpił na American Music Award 2017.

7. Pierwsi członkowie zespołu zostali wybrani już w 2010 i 2011 roku przez wytwórnię Big Hit. Ostatecznie zespół uformowano w 2012 roku. Początkowo BTS nagrywali covery znanych piosenek i publikowali je na serwisach YouTube i SoundCloud.

8. Swój pierwszy japoński album o nazwie Wake Up wydali 24 grudnia 2014 roku.

BTS ciekawostki

Zespół BTS składa się z siedmiu członków i pochodzą z Korei Południowej.

9. BTS nagrywa piosenki zarówno w języku ojczystym, ale także po angielsku. Grają oni mieszaninę rapu i popu.

10. Ich pierwszy oficjalny singiel ma ponad 72 miliony wyświetleń na YouTube.

11. Dark & Wild to pierwszy studyjny album zespołu. Wydano go w 2014 roku. W samej Korei sprzedano ponad 274 tysiące egzemplarzy.

12. Ostatni album zespołu BTS wydany w 2018 roku "Love Yourself: Tear" został sprzedany w ponad 1,8 milionów egzemplarzy w samej Korei.

13. Do tej pory (luty 2019) zespół wydał cztery albumy studyjne.

14. W ciągu zaledwie 6 lat BTS wydał 29 teledysków i 22 single.

Zapoznaj się także z ciekawostkami o Korei Południowej

W tym kraju w większości obiektów brakuje czwartego piętra. Obdarowując Koreańczyka prezentem zaleca sięunikania powiązań z tą liczbą. Więkoszść Koreańczyków uważa czwórkę za przynoszącą pecha, ponieważ kojarzona jest ze śmiercią. Szczęśliwą liczbą w tym kraju jest siódemka.

Pozostałe

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa