Trump Tower w Nowym Jorku - ciekawostki i informacje

Trump Tower w Nowym Jorku - ciekawostki i informacje

Trump Tower w Nowym Jorku - ciekawostki i informacje

Zanim wprowadził się do Białego Domu wybudował niejeden wieżowiec. Pierwszym i najbardziej znanym jest Trump Tower zlokalizowany przy Piątek Alei w Nowym Jorku. Oto najważniejsze informacje i ciekawostki, które powinieneś poznać o tym drapaczu chmur.

Donald Trump - aktor, osobowość telewizyjna, przedsiębiorca, filantrop, polityk, a od 20 stycznia 2017 roku 45. prezydent Stanów Zjednoczonych. Jego droga do sukcesu zachwyca miliony ludzi na całym świecie. Prawie zawsze osiągał cel, który sobie wyznaczył. Gdy stawał w wyścigu o fotel prezydenta USA, niewiele osób w niego wierzyło. Trump po raz kolejny postawił na swoich i musiał opuścić swój luksusowy apartament w Trump Tower i wprowadzić się do Białego Domu.

Trump Tower na Manhattanie

Wieżowiec Donalda Trumpa wzniesiono na miejscu dawnego budynku Bonwit Teller. Do jego wyburzenia Trump zatrudnił firmę polskiego imigranta Kaszycki & Sons, która przedstawiła najniższą ofertę na zniszczenie konstrukcji. Kontrakt podpisano na kwotę 775 tysięcy dolarów (obecnie 2,6 mln dolarów). Przy pracach brało udział około 200 nielegalnych imigrantów z Polski.

Budowę Trump Tower w 1979 roku. W 1983 roku nastąpiło oficjalne otwarcie wieżowca o wysokości 202 metrów i 58 kondygnacjach. Za projekt i nadzorowanie prac odpowiedzialny był amerykański architekt Der Scutt. Na pierwszych piętrach obiektu działa galeria handlowa. Kolejne 30 kondygnacji przeznaczono na pomieszczenia biurowe, natomiast przestrzeń nad nimi zajmują luksusowe apartamenty. Jednymi z lokatorów Trump Tower są aktor Bruce Willis, czy znany portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo. Trzy ostatnie piętra zajmuje sam Donald Trump, gdzie zaaranżował apartament dla siebie i swojej rodziny.

Trump Tower ciekawostki

1. Drapacz chmur mieści się przy jednej z najsłynniejszych ulic Nowego Jorku - piątej Alei.

2. W porównaniu do Empire State Building jest o 241,2 metrów niższy.

3. To właśnie w Trump Tower znajdował się sztab wyborczy Donalda Trumpa, a także odbył się jego wieczór wyborczy.

4. Z wynikiem 202 metrów wysokości budynek jest 64. najwyższą konstrukcją w Nowym Jorku.

5. Budynek jest najwyższą szklaną konstrukcją na Manhattanie.

6. Wszystkie luksusowe apartamenty sprzedano w ciągu pierwszych czterech miesięcy od oficjalnego otwarcia.

7. Most Brookliński znajduje się w odległości około 6,5 km.

8. Wieżowiec pojawił się na okładce gry Grand Theft Auto z 1997 roku.

Trzy ostatnie piętra obiektu przeznaczono na ekskluzywny apartament Donalda Trumpa.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa