Wodospad Bigar - Rumunia

Wodospad Bigar - Rumunia

Wodospad Bigar

O wodospadzie Niagara czy Angel Falls słyszał każdy. Ten natomiast mieszczący się w jednej z rumuńskich mieścin został niesłusznie zapomniany. Wodospad Bigar - oto jego naturalne piękno.

Anina to niewielkie miasto położone w południowo-zachodniej części Rumunii, w powiecie Caraş-Severin. Choć rejon ten nie jest zbyt bardzo popularnym kierunkiem turystycznym warto wspomnieć, że to właśnie tutaj w jednej z jaskiń znaleziono najstarsze ludzkie szczątki w nowoczesnej Europie mające około 40.000 lat - dolna szczeka nazwana Jan z Aniny (Ion din Anina).

2bigar.jpg

Drugim powodem, dla którego warto choć przez chwilę przyjrzeć się tej mieścinie jest wodospad mieszczący się w jednym z pobliskich lasów - Bigar Cascade Falls. Dokładniej pomiędzy dwoma parkami narodowymi Beușinta National Park oraz Cheile Carasului National Park. Ten niezwykle bajeczny wodospad w całości pokryty mchem zasilany jest przez podziemne źródła wody, która spada po jego krawędziach do rzeki Minis.
Naturalne piękno, którego nie da się zapomnieć.
Prawda, że Wodospad Bigar robi wrażenie? Podziel się z nami swoją opinią w

Źródła: 1

Wodospad Bigar to tylko jedno z ciekawych miejsc w Rumunii. Poznaj nieznane Tobie ciekawostki o Rumunii.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa