Naturalnych rozmiarów domek dla lalek

Naturalnych rozmiarów domek dla lalek

Naturalnych rozmiarów domek dla lalek

Z jednej strony zwykły budynek, a wręcz rudera, z drugiej natomiast normalnej wielkości domek dla lalek. Oto wynik połączenia ciekawego pomysłu i opuszczonego od ponad 50 lat budynku.

Artystów i ich pomysłów nie zawsze można w pełni zrozumieć. Jedną z nich Heather Benning, która podczas jazdy po kanadyjskiej prowincji Manitoba dostrzegła przy jednej z dróg rozpadający się dom. Postanowiła podjechać bliżej i mu się przyjrzeć. Po chwili namysłu od razu wiedziała, co chce z tym obiektem zrobić – a właściwie jak przerobić na naturalnej wielkości domek dla lalek.

2domekdla.jpg
Skontaktowała się w tym celu z jednym z właścicieli ziemi, który poinformował ją, że dom został opuszczony w latach 60-tych i od tego czasu nikt tam nie mieszka. Po spotkaniu z nimi zdecydowali się przekazać dom Heather, tak aby mogła ona wcielić swój plan w życie.
Realizacje swojego marzenia rozpoczęła w 2005 roku od wyburzenia zewnętrznej ściany, którą zastąpiła przezroczystą płytą z pleksi. Odnowiła również wnętrze pastelowymi kolorami, a stare zużyte meble wymieniła na antyki. W pracach trwających blisko 18 miesięcy pomagali pomagali jej bliscy przyjaciele. Cały projekt pochłonął sumę bagatela 15.000 dolarów. Jednak według artystki było warto.
Informacja dla osób, które chciałyby zobaczyć to „dzieło sztuki”: domek mieści się w małej kanadyjskiej mieścinie Redvers w południowo-wschodniej części Saskatchewan.

Źródło: 1
3domekdla.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa