Wczasy żeglarskie na Mazurach. Połącz przyjemne z pożytecznym

Wczasy żeglarskie na Mazurach. Połącz przyjemne z pożytecznym

Wczasy żeglarskie na Mazurach. Połącz przyjemne z pożytecznym

Wakacje pod żaglami to wyjątkowa okazja na połączenie przyjemności aktywnego wypoczynku z nauką nowych umiejętności. Podczas rejsu zwiedza się też wiele interesujących miejsc, a jednocześnie zawiera nowe znajomości, które często przeradzają się w wieloletnie przyjaźnie. Zamiast dość jednostajnego leżenia na plaży warto zatem zdecydować się na atrakcyjne wczasy żeglarskie na Mazurach z PuntoVita.

Żeglarstwo dla każdego

Wejście na pokład jachtu nie wymaga żadnego doświadczenia, jeżeli jednostkę prowadzi doświadczony sternik z odpowiednimi kwalifikacjami. Taki rejs na pewno jest w pełni bezpieczny, a przy tym naprawdę ciekawy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie tylko przyglądać się biernie pracy załogi, ale także wykorzystać czas relaksu na zdobycie wiedzy z zakresu żeglarstwa. Co więcej, pamiątką z rejsu mogą okazać się zarówno wspaniałe wspomnienia, jak i patent żeglarski. Wystarczy po wyprawie przystąpić do egzaminu na ów patent. Właśnie dlatego dla wielu osób wczasy żeglarskie na Mazurach z PuntoVita to pierwszy krok do samodzielnego prowadzenia jachtu.

Fot: Szkoła żeglarska PuntoVita

Fot: Szkoła żeglarska PuntoVita

Słońce, woda i żagle, czyli Mazury w pełnej krasie

Kraina Wielkich Jezior przyciąga co roku nowych miłośników spędzania okresu wakacyjnego pod żaglami. Nic w tym dziwnego, ponieważ to rejon rzeczywiście niezwykły i po prostu piękny. Na szlaku rejsowym przewijają się jakże różnorodne widoki. Z jednej strony duże i znane mariny, a zarazem tak urokliwe zatoczki czy wyspy, na których można zaznać nieco spokoju. Wokół natomiast jedyna w swoim rodzaju mazurska przyroda. W takich warunkach wypoczynek zawsze nabiera głębi smaku.

Wczasy żeglarskie dla tych, którzy chcą niezapomnianych wakacji

Jacht to dość kameralne miejsce, ponieważ na pokładzie najczęściej przebywa 6-7 osób. Dlatego za sterem podczas rejsu może stanąć każdy, kto chciałby nauczyć się manewrów. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem kadry instruktorskiej PuntoVita. Dzięki temu jest przyjemnie, ale i bezpiecznie. Załodze dość łatwo się zżyć, gdyż dobiera się ją według określonej grupy wiekowej. Można też zdecydować się na rejs rodzinny.

Oprócz samego żeglowania niewątpliwą atrakcją okazują się wieczorne ogniska lub śpiewanie szant w tawernach. Zawsze jest czas na relaks, ale przy okazji również na naukę nowych umiejętności. Jeżeli ktoś chciałby przystąpić do egzaminu na patent żeglarski, to ma szansę na szkolenie praktyczne i teoretyczne – instruktorzy chętnie organizują specjalne zajęcia z podstaw żeglarstwa.

Wakacje żeglarskie na Mazurach to zatem aktywny wypoczynek nad wodą, zwiedzanie wielu nowych miejsc, wspólna zabawa, a jednocześnie nabywanie pożytecznych umiejętności.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa