Wakacje promem z dziećmi – jak się przygotować?

Wakacje promem z dziećmi – jak się przygotować?

Wakacje promem z dziećmi – jak się przygotować?

Ahoj, mali i całkiem dorośli piraci, wskakujcie na pokład! Podpowiadamy, dlaczego warto wybrać się na wakacyjną podróż promem z dziećmi, a także, jak przygotować się do niezapomnianej podróży!

Bagaż bez limitu

Planujecie rodzinne wakacje z dziećmi i już na tym etapie przeraża Was ogrom toreb, walizek i plecaków, które musicie zabrać? Jest tego przecież sporo – ubrania na każdą pogodę, ulubione smakołyki, gry, zabawki, akcesoria do pielęgnacji dla maluchów, a na koniec i tak zwykle okazuje się, że ukochany miś rozmiarów kilkulatka też musi jechać z Wami… Planując wakacje promem nie musicie martwić się – jak w przypadku podróży samolotem czy autokarem – tym, że kolejna walizka się nie zmieści. Na prom Stena Line można wjechać autem wypakowanym bagażami lub wnieść torby na pokład, jeśli podróżujecie bez własnej środka lokomocji, i nie dopłacać za nie. W porcie możecie też skorzystać ze skrytek bagażowych na terminalu. Bezpiecznie zostawicie tam swój bagaż, by nie przeszkadzał w swobodnym zwiedzaniu i odbierzecie go, kiedy wrócicie na odprawę.

Samochód, rowery, hulajnogi…

Wybierając się na wakacje promem, możecie zwiedzać i kontynuować podróż na własnych zasadach, korzystając z ulubionych środków transportu i form rekreacji. Na pokład możecie wjechać własnym samochodem, dzięki czemu zaraz po dopłynięciu do portu, będziecie mogli ruszyć w dalszą drogę na podbój Skandynawii. Możliwa jest także przeprawa promowa z rowerami na samochodowym bagażniku, a jako bagaż można potraktować hulajnogi czy deskorolki lub wejść na pokład prowadząc rowery… Stena Line nie tylko nie ogranicza pasażerów, ale także daje im bogaty wybór wycieczek zorganizowanych, dzięki którym – jeśli chcecie – możecie odkrywać Szwecję z przewodnikiem, zwiedzać na rowerze czy w dostosowanym do najmłodszych, tempie spacerowym. O szczegółach więcej przeczytacie tutaj: https://www.stenaline.pl/do-szwecji. Zwróćcie uwagę na to, że wśród proponowanych przez Stena Line wycieczek są także takie, których program na pierwszym planie stawia potrzeby dzieciaków – wypełnione po brzegi atrakcjami w skandynawskich parkach rozrywki!

Podróż, która Was nie zmęczy

Wiele rodzin odsuwa w czasie wakacje z dziećmi ze względu na to, że maluchy źle znoszą konieczność długiego siedzenia na miejscu. Zdarza się także tak, że najmłodsi cierpią na chorobę lokomocyjną, co uniemożliwia podróżowanie autem. Jeśli i Was dotyczą takie problemy, wybierzcie się na wakacje promem z dziećmi – to sposób na to, by uciążliwą podróż zamienić w przygodę! Na pokładzie promów Stena Line na najmłodszych czekają nie tylko restauracje z bogatym menu, z których nawet największe niejadki wyjdą najedzone i komfortowe kabiny, w których można odpocząć, ale także nie lada atrakcje. Podczas wybranych rejsów wakacyjnych realizowany jest całodniowy program rodzinnych animacji, a dzieciaki na pokładzie wita maskotka Morświn Happy. Ponadto na statku są aż cztery place zabaw. Sam spacer po pokładzie zewnętrznym i widok spienionych fal także spodobają się małym piratom. Po licznych atrakcjach cała rodzina będzie mogła wypocząć, by nabrać sił na dalsze przygody.

Wakacje promem? Taniej niż myślisz!

Szwecja nie należy do najtańszych destynacji, dlatego też wiele osób przed podróżą powstrzymuje obawa o wysokie koszty zagranicznego wyjazdu, odczuwalne tym bardziej, kiedy podróżujemy z całą rodziną. Przystępne ceny rejsów Stena Line pozwalają przeżyć niezapomniane, a zarazem tanie wakacje z dziećmi. Najmłodsi pasażerowie i seniorzy mogą liczyć na zniżki, a na dodatek na wybrane rejsy wakacyjne Stena Line dzieci płyną gratis! Nie dopłacicie także za ewentualny nadbagaż, ani za – konieczne nie tylko podczas wakacji z dziećmi! – ubezpieczenie NW i KL. Warto zwrócić uwagę także na to, że koszt biletów promowych zawiera również opłatę portową oraz opłatę ekologiczną. Rejsy do Szwecji ze Stena Line to idealna opcja dla każdego, kto nie lubi przepłacać za bilet, a zaoszczędzone pieniądze woli wydać w przyjemniejszy sposób – na przykład na zakupy pamiątek w pokładowym sklepiku, drink w barze na statku czy w końcu na atrakcje w samej Szwecji.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa