Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polaków

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polaków

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polaków

Pod względem turystycznym, już od kilkunastu lat Polacy solidarnie decydują się na spędzenie długo wyczekiwanego urlopu w kilku krajach, które są niesamowicie popularnymi destynacjami wakacyjnych podróży. Choć oferty biur podróży oferują nam coraz większą liczbę egzotycznych podróży do nieznanych krajów, Polacy wciąż niezmiennie decydują się na wyjazd w dobrze znane regiony Europy. Czemu akurat takie, a nie inne kraje? Stosunkowo niska cena wakacji, dużo atrakcji turystycznych i gwarancja świetnej pogody. To czynniki, które przekonują wielu turystów. Gdzie Polacy wybierają się najczęściej na wakacje? Jakie są nasze najpopularniejsze kierunki wakacyjne?

Grecja

Grecja od kilku lat stanowi najpopularniejszy kierunek turystyczny, który tłumnie odwiedzamy o każdej porze roku. Dlaczego właśnie Grecja? Biura podróży oferują bardzo szeroką ofertę wypoczynku zarówno na malowniczych wyspach, jak i w Grecji kontynentalnej. Kto nie słyszał o cudownych widokach na Santorini, Zakynthos czy na Krecie? To właśnie na tych wyspach zmęczony turysta będzie w stanie naładować baterię i zrelaksować się. Czy Grecja to tylko wypoczynek na plaży? Ten antyczny kraj ma do zaoferowania wiele miłośnikom historii. Z wielu zakątków Grecji możemy wykupić bardzo ciekawe wycieczki do Aten czy do słynnego kompleksu świątyń nazwanych Meteorami. Jeśli nie byliście jeszcze na wakacjach w Grecji, warto więcej poczytać w podanym linku https://nawakacje.eu/europa/grecja/.

Turcja

Jeśli mamy ochotę na bardziej orientalną przygodę, z otwartymi ramionami przywita nas Turcja. Doskonała pogoda, zachwycająca kultura i świetnie przygotowana infrastruktura turystyczna - to właśnie elementy, które przemawiają za spędzeniem swojego urlopu w Turcji. Turyści mogą wybrać się do jednego z popularnych kurortów jak Bodrum, Side czy Belek, a także zwiedzić niesamowite zabytki, które znajdziemy w Stambule. Jeśli jesteśmy miłośnikami przyrody lub innych cudów natury, nie możemy zapomnieć o wizycie w regionie Kapadocji, gdzie zdecydowanie warto zobaczyć efektowny wschód słońca w akompaniamencie wznoszących się w powietrze balonów.

Image

Czarnogóra

Polacy na przestrzeni kilku ostatnich lat coraz tłumnie decydują się na spędzenie swoich wakacji w krajach Bałkańskich. Na szczycie tej listy znajduje się oczywiście Czarnogóra - z jednej strony bardzo przystępny kierunek pod względem finansowym a z drugiej strony pełny atrakcji turystycznych i zabytków, które stanowią nie lada gratkę dla każdego miłośnika historii. Czarnogóra to, podobnie jak kierunki Europy Południowej gwarancja doskonałej pogody i poznania nowej kultury. Co więcej, ze względu na bliskość innych atrakcyjnych turystycznie krajów, istnieje możliwość wybrania się na krótszą lub dłuższa wycieczkę do takich miejsc jak Albania czy Macedonia. Kliknij tutaj aby zobaczyć popularne miejsca turystyczne w Czarnogórze.

Nie można zapomnieć o takich kierunkach jak Chorwacja, Hiszpania czy Bułgaria, które są równie często odwiedzane przez Polskich turystów. Jeśli nie byliście w jednym z tych krajów, koniecznie należy nadrobić to przy okazji najbliższych wakacji.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa