Odpowiednie nawilżenie oczu zimą - proste i bezpieczne sposoby

Odpowiednie nawilżenie oczu zimą - proste i bezpieczne sposoby

Odpowiednie nawilżenie oczu zimą - proste i bezpieczne sposoby

Zima to nie tylko nienajlepszy dla naszego samopoczucia, ale i dla zdrowia naszych oczu. Z jednej strony narażone są na mroźne powietrze, z drugiej – na ciepło grzewcze w naszych domach. Pamiętajmy jednak, że aby pozbywać się uciążliwych dolegliwości związanych ze zmysłem wzroku, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie krople nawilżające do oczu.

Zima zła dla naszego oka

Zima to przepiękna pora roku, która jednak bywa bardzo nieprzychylna naszym oczom. Z jednej strony są one nastawione na przesuszenie zimnym powietrzem i porywistym wiatrem. Mróz, wiatr i ostre światło odbijane od śniegu mogą spowodować silny ból naszych oczu, ich pieczenie i łzawienie. Niestety nie lepiej mają się nasze oczy w pomieszczeniach zamkniętych. Zimą jesteśmy narażeni na przesuszone powietrze płynące z grzejników. Dodatkowo są one zmuszone do wytężonej przed monitorem komputera. Z kolei każdy spacer to nagła zmiana temperatury – wyjście z suchego, nagrzanego powietrza na suche i mroźne, tylko pogarsza stan naszych oczu. Dlatego, aby zadbać o ich zdrowie, warto sięgnąć po krople do oczu.

Krople nawilżające – skuteczny sposób na ochronę oczu zimą

Nasze oczy to niezwykle skomplikowane aparat i choć posiada wiele wyspecjalizowanych form ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, powinniśmy zadbać o nie w sposób świadomy i bezpieczny w czym pomogą nam krople nawilżające do oczu. Pamiętamy, że przemęczenie oczu wynikające z pory roku, trybu pracy i życia oraz częstego korzystania z wyświetlaczy monitorów i telefonów może doprowadzić do schorzenia potocznie nazywanego syndromem suchego oka.

Są to problemy związane z zburzeniami nawilżenia gałki ocznej, związane ze zwiększonej częstotliwości mrugania i niedostatecznej ilości filmu łzowego odpowiadającego za nawilżenie i zaopatrzenie powieki oka w tlen i składniki odżywcze. Może to prowadzać nie tylko do łzawienia, pieczenia czy swędzenia, ale do nadmiernego wysychania oka, a w konsekwencji do zmętnienia i bliznowacenia rogówki, a nawet trwałych i trudnych do leczenia uszkodzeń wzorku.

Idealną ochroną dla oczu zimą są krople nawilżające. Są to specjalne krople do oczu do zakraplania, które w swoim składzie posiadają substancje najbardziej zbliżone do filmu łzowego. Ich lekko lepka konsystencja zapobiega szybkiemu spłynięciu oraz pobudza oko do wydzielania filmu łzowego. Dzięki czemu skutecznie je nawilża, łagodzi podrażnienie i eliminuje suchość. Krople te są w pełni bezpieczne nawet dla osób, które nie noszą okularów i soczewek, a także dostępne w wariantach bez alergenów. Warto zawsze mieć je przy sobie i używać tak często, jak podaje informacja na ulotce. Krople nawilżające do oczu skutecznie ochronią nasze oczy przed zgubnymi czynnikami, dzięki czemu zachowają zdrowie na dłużej.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa