Materac w Mysłowicach - sprawdź, czy rozmiar 180x200 będzie optymalny dla pary?

Materac w Mysłowicach - sprawdź, czy rozmiar 180x200 będzie optymalny dla pary?

Materac w Mysłowicach - sprawdź, czy rozmiar 180x200 będzie optymalny dla pary?

Na zdrowy i komfortowy sen składa się kilka czynników. Należą do nich: odpowiednia długość snu, temperatura i światło w sypialni oraz dostosowany do naszych potrzeb materac. Wybór odpowiedniego produktu do spania w Mysłowicach może okazać się dla nas nie lada wyzwaniem. Materac powinien być nie tylko prawidłowo dobrany pod względem twardości, lecz także musi mieć odpowiedni rozmiar. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie, czy materac w rozmiarze 180x200 będzie wystarczająco duży dla pary.

Odpowiednia długość materaca – czyli jaka?

W Internecie znajdziemy wiele poradników, dotyczących doboru materaca pod względem jego twardości. Jest to istotne dla zdrowia naszego kręgosłupa, jednak rozmiar materaca jest równie ważną kwestią. Wybierając optymalną wielkość naszego nowego materaca, np. szwedzkiej marki Hilding, musimy wziąć pod uwagę zarówno jego długość, jak i szerokość.

Zacznijmy od długości. Przyjmuje się, że materac powinien być co najmniej 15-20 cm dłuższy niż wynosi nasz wzrost. W przypadku gdy wybieramy materac dla pary, oczywiście musimy mieć na względzie wzrost wyższego użytkownika. Zatem materac o długości 200 cm będzie odpowiedni dla pary, o ile wzrost obydwu użytkowników nie przekracza 185 cm.

Image

Jak szeroki powinien być nasz nowy materac?

Drugim aspektem jest szerokość materaca, która jest równie ważna co jego długość. Szerokości jednoosobowych materacy zaczynają się od 70 cm. Taki produkt powinien być wystarczający dla nastolatka lub szczupłej osoby, która w nocy nie zmienia często pozycji spania. Jeśli jednak często wiercimy się w łóżku, optymalnym wyborem będzie twardy materac 100x200, na przykład Hilding Funky. Wkład tego produktu to dwie profilowane wysokoelastyczne pianki Flexifoam o różnych twardościach. Pianki te posiadają także właściwe nacięcie, dzięki czemu Hilding Funky zapewnia wysoką wentylację.

Szerokość materaca dwuosobowego powinna być dwa razy większa niż produktu dla jednej osoby. Najmniejsze materace dla par mają szerokość 140 cm, jednak dla naszego komfortu powinniśmy wybrać szerszy model. Dobrym rozwiązaniem może okazać się materac Hilding Dance w rozmiarze 180x200. Ten najnowocześniejszy produkt szwedzkiej marki działającej na światowym rynku to materac hybrydowy. Jego wkład to połączenie wysokoelastycznej pianki HR, lekko chłodzącej pianki FloFom oraz 15-centrymetrowych sprężynek Pocket Plus. To wszystko pozwala na komfortowy oraz zdrowy sen obydwu użytkowników, nawet jeśli różnica wagowa między nimi jest bardzo duża.

Rozmiar materaca a rama łóżka

Materac w rozmiarze 180x200 jest więc optymalnym rozwiązaniem dla par. Pozwala on na komfortowy i wygodny sen obu użytkowników. Nawet jeśli wiercimy się podczas snu lub odwiedzamy w nocy toaletę, nie obudzimy naszego partnera. Jednak podczas wyboru materaca musimy również uwzględnić inny aspekt, jakim jest rama łóżka. Nie możemy przecież kupić materaca o wymiarach 180x200, jeśli łóżko ma szerokość 151 cm. W takim wypadku mamy dwa wyjścia. Możemy albo kupić mniejszy materac, co może mieć negatywny wpływ na nasz sen i zdrowie, lub zainwestować w optymalny dla nas rozmiar materaca oraz nowe szersze łóżko, takie jak na przykład Hilding Momiko w rozmiarze 180 cm. To nowoczesne łóżko nie tylko pozwoli nam wstać rano wyspanym i wypoczętym, lecz także będzie świetnie prezentować się w nowoczesnej i eleganckiej sypialni.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa