Bukowina Tatrzańska – wizytówka Podhala

Bukowina Tatrzańska – wizytówka Podhala

Bukowina Tatrzańska – wizytówka Podhala

Niejednokrotnie miejsca naszego wypoczynku szukamy bardzo daleko na mapie świata, zapominając o tym, co mamy niemal na wyciągnięcie ręki. To, że Polska ma bardzo wiele do zaoferowania turystom, mieliśmy już szansę nie raz się przekonać. Bardzo ważnym punktem na mapie każdego przewodnika powinno być Podhale, które oferuje tak wiele atrakcji, że każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Górski klimat cały rok

W górach najpiękniejsze jest to, że są atrakcyjne o każdej porze roku.  W górach zachwyca wiosna, lato, możliwość spacerowania, obcowania z piękną budzącą się do życia przyrodą, a późna jesień i zima pozwalają entuzjastom zimowych sportów na oddawanie się swoje pasji. Jednak bez względu na to, jaką kartkę mamy aktualnie na kalendarzu, każdemu z nas wypoczynek kojarzy się jednoznacznie z zażywaniem błogich kąpieli, relaksie w spa, czy pogawędką z przyjaciółmi w jacuzzi. Do tego idealnie nadają się baseny termalne.

Bajeczne południe kraju

Podhale jest jednym z piękniejszych regionów Polski. Tutaj oprócz zapierających dech w piersiach widoków możemy mieć styczność z niepowtarzalną kulturą i folklorem, którego unikalność i wyjątkowość sprawia, że jest jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek tego regionu. Podhalańska architektura, rzeźby są zdecydowanie warte zobaczenia. Smakosze tutaj także będą mieli co kosztować, ponieważ kuchnia, a w szczególności sery budzą zachwyt turystów z różnych zakątków świata. Podhale nazwane jest dość dosłownie,  ma ścisły związek z jego położeniem, które dosłownie znajduje się „pod halami”. Cudowne widoki, którym dodatkowego uroku dodaje fakt, że ten rolniczy region słynie z wypasu owiec, zachęcają do odwiedzania, były także inspiracją dla wielu twórców dzieł sztuki.

Bukowina Tatrzańska – wizytówka Podhala

Jednym z miast na Podhalu jest Bukowina Tatrzańska. W tej miejscowości odnajdą się fani sportów zimowych, jak i miłośnicy leniwego podziwiania urody polskich gór. Dostęp do basenów termalnych jest niewątpliwie jedną w większych atrakcji Bukowiny Tatrzańskiej.

Niespotykane atrakcje -  baseny termalne

Wypoczynek w górach większości z nas kojarzy się z wędrówkami i aktywnością na świeżym powietrzu. Warto jednak mieć na uwadze, że Podhale oferuje znacznie więcej atrakcji, jakimi są na przykład baseny termalne. W Bukowinie Tatrzańskiej znajdziemy baseny termalne, profesjonalne SPA oraz wody termalne, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów. Zapierające widoki Tatrzańskiego Parku Narodowego stanowią bonusową wartość dodaną do kąpieli w wodzie o temperaturze od 30 do 38 stopni. Sauny, łaźnie parowe, a także jacuzzi, zdecydowanie zachęcają do odwiedzenia Term Bukovina.

Baseny termalne, wody termalne Term Bukovina zapewnią zdrowotny relaks, po ciężkich dniach i tygodniach pracy, zapewniając nam wyczekiwany odpoczynek. Regeneracja ciała połączona z duchową ucztą, możliwością cieszenia się urodą gór, zapewnią nam tak potrzebny odpoczynek od codzienności miejskiego zgiełku, w otoczeniu natury.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa