Rzadko korzystasz z samochodu? Zamiast ponosić koszta - wynajmuj!

Rzadko korzystasz z samochodu? Zamiast ponosić koszta - wynajmuj!

Rzadko korzystasz z samochodu? Zamiast ponosić koszta - wynajmuj!

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi – przede wszystkim mieszkańców dużych miast – decyduje się na nieposiadanie własnego samochodu i poruszanie się przy pomocy komunikacji miejskiej. Czasami jednak wyjazd gdzieś własnym środkiem transportu może okazać się korzystny, albo nawet konieczny. W takich sytuacjach warto rozważyć wynajęcie auta z jednej z coraz bardziej popularnych wypożyczalni.

Koszta utrzymania auta – czy to się zawsze opłaca?

Własny samochód to nie tylko cena jego zakupu i paliwa zużywanego na codzienne przejazdy. To również dodatkowe koszta, które w mniejszym, lub większym stopniu wpływają na zawartość portfela właścicieli. Im większa miejscowość, w której zamieszkuje właściciel auta, tym te koszta zazwyczaj większe. W największych miastach do rzeczy, o których muszą pamiętać wszyscy, czyli opłatach za ubezpieczenie, wymianę opon, czy coroczny serwis, należy doliczyć jeszcze niemałe koszta związane z parkowaniem auta. Strefy płatnego parkowania ciągle rosną, a w niektórych miastach za darmo można parkować już tylko w najbardziej obrzeżnych dzielnicach.

Alternatywy dla własnego auta

W związku z dużymi kosztami utrzymania samochodu, wiele osób decyduje się na alternatywne środki transportu. Na co dzień najłatwiej przesiąść się do komunikacji miejskiej, ale czasami może zajść potrzeba dysponowania przez jakiś czas własnym autem. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się coraz bardziej popularne wypożyczalnie. Wynajem samochodów Gdańsk lub Wrocław, Warszawa, Kraków (a wypożyczalnie powstają w coraz mniejszych miejscowościach) to coraz łatwiej dostępna usługa, która dla wielu może stać się bardzo opłacalną alternatywą.

Samochód z wypożyczalni – podstawy

Decydując się na wypożyczenie samochodu warto pamiętać o kilku kwestiach. Na przykład to, gdzie samochód można oddać. Wybierając się na przykład do innego miasta opłaca się skorzystać z usług wypożyczalnie sieciowej, która również w nim ma swój oddział. Istotne są również godziny pracy wypożyczalni, to czy można zwrócić auto po godzinach, oraz czy jest ono objęte dodatkowym ubezpieczeniem.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa