Na co zwrócić uwagę, wybierając torbę turystyczną?

Na co zwrócić uwagę, wybierając torbę turystyczną?

Na co zwrócić uwagę, wybierając torbę turystyczną?

Właściwie wychodząc z domu już powinniśmy wiedzieć nie tylko „czym podróżujemy” i „gdzie się udajemy”, lecz również powinniśmy być w pełni przygotowanymi na każdą podróż. Oznacza to w pełni logistyczną przeprawę z różnorakimi gadżetami podróżnymi, kosmetykami, zapasami prowiantu, napojów, dokumentami, sprzętem elektronicznym, masą ciuchów „na każdą okazję i okoliczność pogodową”. Każdy z nas wybierając się, czy to w odwiedziny do rodziny na drugi kraniec Polski, czy to w delegację służbową, konferencję, czy wreszcie w podróż turystyczną, przechodził przez tornado przygotowań. Nierzadko stawaliśmy przed problemem, który można ująć w pytaniach: „a gdzie to wszystko zapakować?” lub „czy aby na pewno pakuję to wszystko w odpowiednią torbę?” Odpowiednią, czyli jaka?

Torba turystyczna – niezbędnik w podróży

Rzecz jasna, rodzaj środka transportu, długość i charakter podróży oraz samego miejsca docelowego determinują „opakowanie”, w którym będziemy przenosić i przechowywać nasze podróżne „skarby”. Nie mniej ważne jest to jak będziemy chcieli przemieszczać się wraz z bagażem – pamiętajmy, że nie zawsze zrobi to za nas środek transportu. I najlżejszą walizkę czy torbę trzeba często przenieść z taksówki do hali odlotów lotniska, wnieść na pokład pociągu lub dotaszczyć do hostelu czy miejsca konferencji. Każdy, nawet początkujący podróżnik zdaje sobie sprawę, iż długość podróży oznacza wprost proporcjonalnie większą liczbę przedmiotów, które musimy do naszej sakwy załadować, bo po prostu więcej będziemy nam potrzebne w dłuższej perspektywie czasowej. Warto wtedy zastanowić się nad rozważnym wyborem wśród plecaków, toreb, walizek. A być może będzie to torba turystyczna w swej klasycznej postaci?

Na co zwrócić uwagę, wybierają torbę turystyczną?

Torby bagażowe są znakomitym rozwiązaniem, mają bowiem wiele ciekawych cech, które świadczą o ich wszechstronnej funkcjonalności. Wymieńmy więc niektóre z nich: Torby turystyczne, bagażowe zazwyczaj są sporych rozmiarów, te o średniej pojemności (liczonej w litrach) można swobodnie (jeśli tylko ich kolorystyka i materiał na to pozwolą) zastosować w warunkach miejskich jako torbę treningową. Warto wtedy zwrócić uwagę czy taka torba turystyczna ma dwie komory, jedna z nich na rzeczy mokre, które po treningu trzeba odizolować od pozostałych. Poza tym, duża część producentów stosuje zamiast dwóch zwykłych rączek oraz regulowanego paska naramiennego rączki, które wzmocnione i odpowiednio miękkie stanowią tzw. „pasy barkowe”, takie same jak w trekkingowym plecaku wyprawowym. Wtedy nasza torba turystyczna zamienia się w plecak, gdy jest tak ciężka, że już nie można jej nieść z boku, w jednej ręce. Pozostaje natomiast nadal centralne otwarcie, które również jest jedną z cech fundamentalnych torby podróżnej czy turystycznej. Wiele marek postawiło też na produkcję hybryd wszelakiego rodzaju. Mamy, więc na rynku nisze tzw. „plecaków z kółkami”, czyli rodzaj dość ciężkiego niestety plecaka, który odpowiednio wzmocniony twardymi tworzywami posiada na dole kółka oraz wysięgnik z rączką, dzięki czemu możemy go za sobą toczyć niczym walizkę, natomiast w tylnym panelu znajdują się szelki, które możemy wyjąć z ukrytej kieszeni, gdy ową torbę chcemy zamienić w plecak. Podobna rzecz przydarzyła się klasycznej torbie turystycznej, bowiem niektóre światowe marki zastosowały właśnie twardy tylny panel oraz zamontowały torbie kółka. Otrzymujemy wtedy ciekawe rozwiązanie pośrednie pomiędzy typową walizką, z tzw. twardej „skorupy”, a torbą podróżną. Nadal ma ona miękkie okładziny, ale również jak w przypadku plecaka powyżej opisanego, można użyć kółek w trakcie przemieszczania się.

To ostatnie rozwiązanie jest o tyle komfortowe, iż planując lot samolotem lub wiedząc, że będziemy się poruszali po długich miejskich ciągach komunikacyjnych (chodnikach, trotuarach) zdecydowanie zaoszczędzimy sporo energii wybierając ten wariant.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa