Egipt - gdzie najlepiej pojechać z dziećmi?

Egipt - gdzie najlepiej pojechać z dziećmi?

Egipt - gdzie najlepiej pojechać z dziećmi?

Egipt to jedna z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji wśród Polaków. Dzięki świetnie rozbudowanej infrastrukturze turystycznej, niepowtarzalnemu dziedzictwu kulturowemu oraz historycznemu kraj ten może zagwarantować niezapomniane wczasy nawet najbardziej wymagającym osobom.

Bezpieczeństwo w Egipcie

Należy mieć w świadomości, że Egipt dużą część przychodów czerpie z turystyki. Z tego względu zarówno dla rządu, jak i sektora turystycznego zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym jest priorytetową kwestią.

Korzystając z ofert biur podróży i wyjeżdżając do popularnych kurortów nadmorskich możemy być pewni swojego bezpieczeństwa i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiedzać te miejsca wraz z dziećmi.

village-3039587_1920-min.jpg

Ponadto wybierając Egipt wakacje w kurortach zadowolą wszystkie dzieci. Głównie dzięki ilości atrakcji, z których będą mogły korzystać. Baseny, nurkowanie w na rafie koralowej i wiele innych.

Najciekawsze miejsca w Egipcie

Jednym z popularniejszych miejsc w Egipcie jest nadmorski kurort Taba. Miejscowość określana „Bramą na Synaj” przyciąga tysiące turystów z całego świata. Niegdyś spokojne beduińska osada odróżnia się kulturowo od w dominującej części arabskiego Egiptu. Miejscowość odznacza się unikatowymi walorami przyrodniczymi, jak wyspa Dżazirat Firaun i okalająca ją rafa koralowa, w której możemy nurkować. Taba, to również świetny punkt wypadkowy do Jerozolimy i Betlejem w Izraelu oraz do starożytnej Petery w Jordanii.

child-1111818_1920-min.jpg

Świetnym miejscem na wakacyjny wypad z dziećmi będzie Marsa Alam. Spokojny kurort usytuowany nad Morzem Czerwonym cieszy się szczególną popularnością wśród rodzin z dziećmi oraz nurków z powodu unikatowej rafy koralowej i żyjących na niej egzotycznych gatunków ryb, żółwi, jak i diugoni (krów morskich). Kurort służy również, jako punkt wypadkowy do pobliskich atrakcji, jak Luksor, który ze względu na swój unikatowy kompleks świątynny przepełniony cudami starożytności został w 1979 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Decydując się na Egipt wakacje będą niezapomniane nie tylko dzięki atrakcjom turystycznym, ale również dzięki świetnej pogodzie. Jednym z miejsc, gdzie sezon turystyczny trwa cały rok jest Hurghada. Będąc największym kurortem turystycznym w Egipcie może zaoferować dużą ilość restauracji, sklepów z pamiątkami, jak i pokazać tradycyjne życie w Egipcie. Można tego doświadczyć między innymi na targu owocowo-warzywnym w Dahar (dzielnica Hurghady). Miejscowość, dzięki swojemu położeniu jest również dobrym punktem na wyjazdy do Kairu, czy też na rejs po Nilu.

Źródło: egipt-wakacje.pl

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa