Planujesz już tegoroczne wakacje? Sprawdź, ile zapłacisz za kemping a ile za hotel z all inclusive

Planujesz już tegoroczne wakacje? Sprawdź, ile zapłacisz za kemping a ile za hotel z all inclusive

Planujesz już tegoroczne wakacje? Sprawdź, ile zapłacisz za kemping a ile za hotel z all inclusive

Chociaż do wakacji pozostało jeszcze sporo czasu, to właśnie teraz znaleźć możesz wiele ciekawych ofert w atrakcyjnych cenach. A jeśli nawet nie zamierzasz jeszcze rezerwować noclegu, dokonaj na spokojnie kalkulacji, jaka opcja będzie najbardziej korzystna dla Twojego budżetu, a jednocześnie zapewni Ci satysfakcjonujący wypoczynek. Podpowiadamy, jak to zrobić!

W wyborze ubezpieczenia pomoże wyszukiwarka

Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego — w szczególności, jeśli podczas wakacji zamierzasz np. intensywnie uprawiać sport bądź jesteś osobą przewlekle chorą. Ponieważ ilość ofert różnych firm ubezpieczeniowych jest ogromna, a ich zakres potrafi być niezwykle różnorodny, podjęcie decyzji bywa czasem trudne. Na szczęście profesjonalna porównywarka ubezpieczeń turystycznych pomoże w wyborze odpowiedniej polisy.

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych pozwala na wygodne i przejrzyste zestawienie ze sobą ofert wielu firm ubezpieczeniowych — możesz skupić się na kompleksowym przeglądzie bądź konkretnych, wybranych przez siebie parametrach. W ten sposób szybko znajdziesz optymalną opcję.

Wczasy na kempingu — to się opłaca!

Dla wielu osób wczasy na kempingu oznaczają bardzo niekomfortowe warunki, jedzenie z puszek czy problemy z higieną. Niesłusznie! Czasy, kiedy na kempingu trudno było wziąć prysznic czy wypić gorącą herbatę dawno już minęły. Obecnie na wielu kempingach możesz skorzystać z naprawdę dobrej infrastruktury i dokupić wiele dodatkowych usług.

planujeszjuztegorocznewakacje_sprawdzilezaplaciszzakempingilezahotelzallinclusive3-min.jpg

Podstawową zaletą kempingu jest niska cena. Jest to również doskonałe rozwiązanie do osób pragnących przemieszczać się z miejsca na miejsce, czy też np. nocować w przyczepie kempingowej. Możesz zdecydować się na mały, kameralny kemping, bądź też duży, gdzie można liczyć na więcej udogodnień jak np. sklep, basen, restauracja, często również dostęp do plaży. Pamiętaj, że duże kempingi dzielone są na strefy — te lepsze, np. znajdujące się blisko morza, będą znacznie droższe. Cena uzależniona jest m.in. od ilości osób, zapłacić trzeba za namiot, samochód, przyczepę czy korzystanie z prądu. Przykładowa cena na niewielkim kempingu w Chorwacji to ok. 45 euro/2 osoby za noc, z samochodem i namiotem. Z pewnością jest to rozwiązanie najbardziej opłacalne, gdy podróżujesz większą grupą i możesz podzielić się kosztami.

Wczasy w hotelu: znajdź opcję dostosowaną do swoich możliwości

Jeśli chodzi o noclegi w hotelach, możliwości są nieomal nieograniczone. Bez problemu znajdziesz tanie pensjonaty czy hostele z miejscami w pokojach wieloosobowych, dostępne nawet za kilkadziesiąt złotych za noc. Wbrew pozorom, są to często miejsca bardzo zadbane, serwujące w cenie dobre śniadania i zapewniające dostęp do internetu, pysznej kawy oraz innych udogodnień.

Równie łatwo znajdziesz hotele dla bardziej wymagających klientów, gdzie ceny wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych za noc. Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz możliwości finansowych!

planujeszjuztegorocznewakacje_sprawdzilezaplaciszzakempingilezahotelzallinclusive1-min.jpg

Wczasy all inclusive: komu się opłacają?

Za tydzień wczasów all inclusive w Chorwacji zapłacisz mniej więcej 2000 złotych, a w przypadku bardziej renomowanych hoteli 3000-4000 zł. W tej cenie masz zapewnione wszystko — nie tylko przelot i nocleg, ale też wyżywienie i wiele innych atrakcji.

Warto jednak pamiętać, że jeśli nie planujesz wiele czasu spędzać w hotelowym kompleksie i zamierzasz sporo podróżować po okolicy, to rozwiązanie może nie być opłacalne. W takiej sytuacji, kiedy całe dni spędzać będziesz poza hotelem, nie skorzystasz z przysługującego Ci wyżywienia oraz innych bonusów — lepiej wtedy wybrać opcję z samym śniadaniami czy bez wyżywienia.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa