Co należy wiedzieć żeglując na wodach Hiszpańskich?

Co należy wiedzieć żeglując na wodach Hiszpańskich?

Co należy wiedzieć żeglując na wodach Hiszpańskich?

Hiszpania to wymarzona destynacja dla wszystkich żeglarzy - zróżnicowana linia brzegowa, przepiękne plaże oraz krystalicznie czysta woda sprawiają, że ten malowniczy kraj jest idealnym miejscem na spędzenie letnich wakacji. Hiszpania zachwyci wszystkich tych, którzy poszukują niepowtarzalnych widoków, przepięknej architektury oraz doskonałych warunków do plażowania. Wakacje w Hiszpanii to także okazja do spróbowania lokalnej kuchni, która za każdym razem potrafi zachwycić swym smakiem wszystkich turystów.

Czarter jachtów Hiszpania to doskonały sposób na spędzenie wakacji na wodzie! Zanim jednak wyruszysz w rejs, zapoznaj się z podstawowymi informacjami, które ułatwią Ci zaplanowanie Twojej podróży. Zadbaj o to, aby na miejscu nic Cię nie zaskoczyło, a wyczekiwany przez Ciebie urlop przebiegnie zgodnie z planem.

Czarter jachtu w Hiszpanii

Dlaczego warto obrać Hiszpanię jako cel swojego rejsu? Żeglowaniu w tych rejonach sprzyja przede wszystkim bogata linia brzegowa, a także pokaźna ilość nowoczesnych i dobrze wyposażonych marin oraz ośrodków żeglarskich. Większość żeglarzy kieruje się w kierunku Barcelony, zapominając o istnieniu Wysp Kanaryjskich oraz Balearów, które oferują równie dobre warunki oraz przepiękne widoki.

Co należy wiedzieć, żeglując po wodach hiszpańskich?

Sezon żeglarski w Hiszpanii trwa od kwietnia do listopada - wyjątek stanowią Wyspy Kanaryjskie, gdzie warunki pozwalają na żeglowanie niemal przez cały rok. Klimat w Hiszpanii można uznać za zróżnicowany - na południowym wschodzie określany jest jako śródziemnomorski, natomiast w rejonach północnego zachodu bywa chłodny z przelotnymi opadami deszczu. Im bliżej będziemy południa Hiszpanii, tym bardziej odczujemy wysoką temperaturę oraz suchość powietrza. Ulubionym rejonem większości żeglarzy jest basen Morza Balearskiego, gdzie klimat jest na tyle gorący, że temperatura nawet zimą nie wynosi mniej niż 5 stopni Celsjusza.

Już od dawna kusi Cię myśl o wakacjach w Hiszpanii? Nie czekaj - wyszukaj odpowiedni jacht i dokonaj rezerwacji!

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa