Nadal zdarza ci się podróżować bez ubezpieczenia turystycznego? Ten błąd może cię wiele kosztować

Nadal zdarza ci się podróżować bez ubezpieczenia turystycznego? Ten błąd może cię wiele kosztować

Nadal zdarza ci się podróżować bez ubezpieczenia turystycznego? Ten błąd może cię wiele kosztować

Polisa turystyczna to niezbędny towarzysz każdego zagranicznego wyjazdu. Chroni nas przez wieloma problematycznymi sytuacjami, które mogą nam się przytrafić w czasie podróży. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że ryzykujemy nie wykupując ubezpieczenia turystycznego na wyjazd. Jednak mimo to, wielu z nas wciąż podróżuje bez polisy.

Dobrze dobrana polisa turystyczna gwarantuje ci kompleksową ochronę. Często wydaje nam się, że jeśli wybieramy się w podróż za granicę, nie ma sensu się ubezpieczać. Przecież jestem zdrowy i nie przytrafiają mi się pechowe sytuacje w życiu. Niestety co roku, ci którzy podczas wyjazdu ponieśli wysokie koszty finansowe z powodu choroby, wypadku czy kradzieży – mocno żałują, że nie wykupili polisy turystycznej. Co daje ci ubezpieczenie?

Potrzebna pomoc medyczna

Najczęstszymi kłopotami zdrowotnymi podczas wyjazdów są:

  • zatrucia pokarmowe;
  • poparzenia słoneczne;
  • porażenie słoneczne;
  • skręcenie, zwichnięcie czy złamania kończyn;

Wyobraź sobie, że podczas jazdy na nartach czy desce nagle stracisz równowagę i nieszczęśliwie się przewrócisz. Wydaje ci się, że wszystko jest w porządku, jednak wieczorem twoje kolano wyraźnie spuchło i nie jesteś w stanie go wyprostować. To dopiero początek wyjazdu, a kontuzję już masz za sobą. Koniecznym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza. Po pierwsze koszty leczenia za granicą są bardzo wysokie, po drugie najbliższa placówka medyczna można znajdować się bardzo daleko od miejsca twojego zamieszkania. Jeśli masz polisę, wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem, który zorganizuje ci transport i leczenie.

Z twojej winy komuś przytrafi się wypadek

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym to bardzo ważna kwestia. Przykładem może być stok narciarski, na którym często dochodzi do poważnych wypadków. Rozpędzisz się zjeżdżając na nartach i wjedziesz w innego narciarza czy snowboardzistę. Szkody zdrowotne, które on poniesie będą wynikać z twojej winy.

Nie możesz znaleźć swojego bagażu

Zaginiony, ukradziony albo zniszczony bagaż? Wprawdzie to nie jest najczęstszy problem turystów podczas wyjazdów, jednak warto być przygotowanym na każdą kryzysową sytuację. Z tego względu, rozsądnie jest poszerzyć pakiet polisy o ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego. Wyobraź sobie, że ktoś ukradł ci twoją walizkę, w której miałeś wszystkie potrzebne rzeczy na wyjazd. Pamiętaj, im wyższa kwota ubezpieczenia, tym wyższe odszkodowanie możesz otrzymać.

Podsumowując, nie ma prostszego sposobu na udany, bezpieczny i spokojny wyjazd gwarantuje ci właściwe dopasowana polisa turystyczna. Wybierz sprawdzoną firmę ubezpieczeniową (na przykład ubezpieczenie turystyczne w SIGNAL IDUNA) i relaksuj się podczas swojej podróży!

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa