Przerażający szklany most w Chinach

Przerażający szklany most w Chinach

Szklany most w Chinach

Przerażający to mało powiedziane. Osoby z lękiem wysokości i o słabych nerwach ostrzegamy – ta atrakcja naprawdę potrafi sparaliżować. Korzystasz na własną odpowiedzialność.

Ten spektakularny most otwarto pod koniec września w południowej części Chin, a dokładniej w Pingjiang w prowincji Hunan. Rozciąga się on między dwoma skalistymi szczytami oddalonymi 300 metrów od siebie. Zwisająca 180 metrów nad ziemią szklana konstrukcja dostarcza paraliżujących widoków. Spoglądając w dół, pod stopami można dostrzec wielką przepaść. Dodatkowo pikanterii dodaje niestabilność konstrukcji – przy silniejszych podmuchach wiatru, most zaczyna się kołysać.

2mostch-compressor.jpg

Śmiałkowie, którzy mają już za sobą „przechadzkę” po moście potwierdzają, że jest ona całkowicie bezpieczna i jeszcze bardziej przerażająca. 23-letnia Yun Ku tak wspomina swoją przeprawę: „Na początku wszystko było dobrze, ale w pewnym momencie most zaczął się ruszać. Wtedy ugięły się pode mną kolana i nie mogłam się ruszyć. Moje nogi po prostu odmówiły mi posłuszeństwa.”. W przypadku paraliżu z powodu strachu, w pobliżu atrakcji cały czas czuwa specjalnie wyszkolony personel, który pomoże turystom w dalszej podróży.

„Mieliśmy kilka osób, które mówiły, że ten most jest zbyt przerażający, aby go pokonać i po prostu zamierały w bezruchu. W takich przypadkach proszę ich, aby choć na chwilę wyobraziły sobie co muszą czuć osoby, które czyszczą ten most od spodu. Zazwyczaj sprawia to, że ludzie wstają i idą dalej.” – powiedział jeden z pracowników.
Ta atrakcja naprawdę potrafi wywołać dreszczyk emocji, nawet u osób o mocnych nerwach.
Źródła: 1

3mostch-compressor.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa