Freudenberg - urokliwe miasteczko z muru pruskiego

Freudenberg - urokliwe miasteczko z muru pruskiego

Freudenberg - miasteczko z muru pruskiego

Wydaje się, że podróże w czasie są niemożliwe, jeszcze nikt nie wynalazł magicznego zegara znanego z filmów science-fiction, który przeniósłby nas do innej epoki. Są jednak takie miejsce, w których czas ewidentnie się zatrzymał. Przebywając w niemieckim Freudenberg na pewno poczujesz średniowieczny klimat.

Freudenberg to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek znajdujących się w południowej Westfalii. Jego znakiem rozpoznawczym jest historyczne stare miasto nazwane Alter Flecken, w całości składające się z 50 domów z muru pruskiego ułożonych w rzędach. Wszystkie domy są niemal identyczne: ściany w kolorze białym, brązowy łupkowy dach, charakterystyczne dla tego stylu pochyłe drewniane belki oraz prawie takie same wymiary.

2freud-compressor.jpg

Większość domów została zbudowana w XVII wieku, jednak ze względu na ogromny pożar, który nawiedził to miejsce, zostały one praktycznie zniszczone. Centrum miasta udało się jednak przywrócić do stanu sprzed katastrofy. Obecnie Alta Flekken został uwzględniony w Atlasie Kultury Nadrenii Północnej i Westfalii (Kulturatlas des Landes Nordrhein-Westfalen), jako pomnik o znaczeniu międzynarodowym.

Dzięki długiej historii tego miasta oraz malowniczej górskiej scenerii, Freudenberg z roku na rok staje się coraz popularniejszy wśród turystów. Łagodny i delikatny klimat zachęca do spacerów i przejażdżek rowerowych . Do dyspozycji turystów oddano łącznie 160 kilometrów oznakowanych szlaków. Jedną z głównych atrakcji jakie oferuje to miasto jest Teatr Letni. Na scenie otoczonej lasem i klifami oferowane są dwa rodzaje sztuk - jedna przeznaczona dla dorosłych, druga zaś dla dzieci.

Warto wiedzieć więcej:

Ciekawostki o Niemczech

Berlin ciekawostki

Brama Brandenburska

Niezwykły Most Diabła w Kromlau

Photos via/Źródła zdjęć: 1 2 3 4

Freudenberg

Freudenberg

Miejsca na świecie

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa