Disaster café - posiłek z przeżyciami

Disaster café - posiłek z przeżyciami

Disaster café - posiłek z przeżyciami

Wizyty w tej restauracji z pewnością nie zapomnisz do końca życia. Nie ze względu na smaczny posiłek, a przeżycia, które dostarcza. Co w niej jest takiego wyjątkowego? Nieoczekiwane trzęsienie ziemi o sile 7.8 w skali Richtera.

Trzęsienie ziemi nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Wręcz przeciwnie, pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy, to katastrofa. Jednak niektórzy płacą, aby jej doświadczyć, na dodatek podczas jedzenia. Disaster Cafe mieszczące się w hiszpańskim Lloret de Mar, ściąga nie tylko smakoszy, ale i tych żądnych wrażeń.
Z zewnątrz restauracja wygląda zwyczajnie i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Nie widać również żadnych ostrzeżeń, o tym, co się dzieje w środku. Zaraz po wejściu znajdziemy się na statku kosmicznym, który przeznaczony jest jako restauracyjna część dla dzieci. W weekendy dla najmłodszych organizowane są pokazy kosmitów oraz przeróżne zabawy. Dla dorosłych prawdziwa zabawa zaczyna się pod ziemią. Należy się tam dostać używając windy. Następnie poszukujący wrażeń znajdują się w jaskini. Pierwszą dziwną rzeczą jaką można zauważyć, to personel noszący kaski dla ich bezpieczeństwa. Następna to naczynia, w których podawane są zamówione potrawy – są one o wiele cięższe niż w normalnych restauracjach. Podczas gdy nikt się tego nie spodziewa, nadchodzi katastrofa.

Nigdy nie ma informacji kiedy nadejdzie. Być może w trakcie degustacji wina bądź niezwykle smacznego kawałka mięsa. Światła zaczynają wariować, kobiety krzyczą na tyle na ile pozwala im gardło, krzesła, stoły oraz wszystko w otoczeniu wprawiane jest w ruch. Jedyne co można zrobić, to przeczekać aż trzęsienie ziemi o sile 7.8 się skończy.


W przeciwieństwie do naturalnych trzęsień, tutaj konsekwencje są niewielkie. W zasadzie jedyne o czym musisz pamiętać, to nie zakładać najlepszych ubrań, gdyż mogą się pobrudzić rozlanym napojem, co jest bardzo częste.
Co niektórych może dziwić, miejsce to cieszy się niezwykłą sławą. Prawie niemożliwe jest otrzymanie stolika bez wcześniejszej rezerwacji. Najwyraźniej jedzenie w takich warunkach smakuje lepiej.

Źródło: 1

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa