Wodospad Wiecznego Płomienia

Wodospad Wiecznego Płomienia

Wodospad Wiecznego Płomienia

Choć wydaje się to nieprawdopodobnie, to właśnie ogień płonie pod wodą, a właściwie w grocie schowanej za spływającymi kroplami wody. Poznaj sekret tego fenomenu przyrody.

Park Chestnut Ridge znajduje się pomiędzy szeregiem wzgórz w hrabstwie Erie County stanu Nowego Jorku na południowy wschód od Buffalo. Jego nazwa wywodzi się od kasztanowców rosnących na jego wzgórzach. Park otwarty jest przez cały rok – latem można tu biwakować, zimą natomiast oddać się jeździe na nartach. Poza tym jest to idealne miejsce dla rodzin na letnie spacery po szlakach turystycznych, przejażdżkach trasami rowerowymi, czy też rozgrywkach na mieszczących się tam boiskach oraz kortach tenisowych. Jednak największa atrakcja znajduje się na jego obrzeżach, z dala od tłumów turystów.2waterfallfla.jpg
W miarę zbliżania się do Wodospadu Wiecznego Płomienia, można odczuć zapach zgniłych jaj, który jest niczym innym, jak gazem ziemnym wydobywającym się z pomiędzy warstw łupków. Jedna duża szczelina, usytuowana jest w małej grocie pod strumieniami wody osłoniętej od wiatru i wody, co pozwala na długie podtrzymanie płomienia. W rzeczywistości płomyk o wysokości około 15 cm czasami gaśnie, dlatego bywa, iż potrzebuje pomocnej dłoni. Najczęściej niosą ją turyści, którzy widząc brak ognia, decydują się ponownie go „uruchomić” przy użyciu zapalniczki bądź zapałek. Wokół wodospadu znajdują się również inne, mniejsze szczeliny, jednak ich zlokalizowanie, a następnie podpalenie wydaje się niemożliwe.
Najlepszy czas na wizytę to wczesna wiosna lub krótko po deszczach trwających kilka dni. Przepływ wody po tej 10 metrowej kaskadzie jest sezonowy, zazwyczaj od późnej wiosny do jesieni wysycha. Dodatkowo jak głoszą okoliczne legendy jest to miejsce pojawiania się elfów. Przyroda chyba nigdy nie przestanie nas zaskakiwać.
Źródła zdjęć: 1
3waterfallfla.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa