Na krańcu świata - Potato Chip Rock

Na krańcu świata - Potato Chip Rock

Na krańcu świata - Potato Chip Rock

Od samego patrzenia na to zdjęcie dwóch dziewczyn siedzących na bardzo cienkim kamieniu nad przepaścią, całe ciało ogarniają ciarki, a nogi miękną w kolanach. To jednak żaden Photoshop, to miejsce istnieje naprawdę.

Zacznijmy od początku. Skała o dość figlarnej nazwie - Potato Chip Rock – znajduje się na szczycie góry Woodson na szlaku turystycznym w San Diego. Wyprawa rozpoczynająca się u podnóża góry ciągnie się wzdłuż rzeki Poway i zajmuje około trzech godzin – zejście zajmuje już tylko godzinę. Cała trasa to blisko 5 kilometrowa wspinaczka. Z każdym kolejnym krokiem widoki cieszą oko coraz bardziej. Jednak prawdziwa nagroda czeka wszystkich śmiałków na samym szczycie.

2potato.jpg
Po morderczym „spacerku” wystarczy wejść na ziemniaczaną skałę i poczuć się jak na krańcu świata, jest jednak jedno ale ... W praktyce nie ma żadnej „ogromnej przepaści”, a jedynie złudzenie optyczne – 2 metry niżej znajduje się dalsza część skały. Sami jednak przyznacie, że warto posiadać takie zdjęcie w swojej galerii. Należy jednak mieć na uwadze, że kolejka, aby je wykonać jest bardzo długa.
3potato.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa