Honopu Beach - wyjątkowa plaża na Hawajach

Honopu Beach - wyjątkowa plaża na Hawajach

Honopu Beach

Gdzieś na Pacyfiku, na jednej z hawajskich wysp. Trudno dostępna, a wręcz niedostępna dla przeciętnego turysty. Idealna dla tych, którzy chcą wypocząć z dala od otaczającego ich na co dzień tłumu. O czym mowa? O ukrytej plaży, na którą dostać się można jedynie drogą morską.

Najprawdopodobniej nie ma już bardziej odosobnionej i odległej plaży niż Honopu Beach. Położona jest na hawajskiej wyspie Kauai's Na Pali Coast (USA). Honopu w języku hawajskim oznacza „muszlę”. Plaża została tak nazwana ze względu na dźwięk, jaki wydaje, gdy północny wiatr uderza w dolinę. Znana jest również jako Katedralna Plaża.Nie prowadzi na nią żadna droga, ani szlak turystyczny. W rzeczywistości jest ona dostępna wyłącznie od strony oceanu, tak więc jedyny sposób, aby na niej wypocząć to przypłynięcie. Nieważne czy używając do tego łódki, czy próbując o własnych siłach. Ten drugi sposób może być nie tyle wyczerpujący, co niebezpieczny. Wszystko z powodu wysokich fal i silnych prądów. Każdy śmiałek, który chciałby postawić stopę na tej plaży powinien wyczekiwać na spokój oceanu, być silnym fizycznie i używać płetw.

2honopubeach.jpg
Dwie złociste plaże, otoczone 365-metrowym majestatycznym klifem – mający w przybliżeniu 27 metrów wysokości - i urokliwą lazurową wodą Południowego Pacyfiku oddzielone są łukiem Honopu. Tuż za jego rogiem po skałach do oceanu spływa malowniczy wodospad.

To zaciszne i odizolowane miejsce dostarczało scenerię dla niejednego filmu. Kręcono tu między innymi przygody Indiana Jonesa w filmie Poszukiwacze Zaginionej Arki, remake King Konga z 1976 roku, czy też Sześć dni, siedem nocy z 1988 roku.


Sama plaża uważana jest za święte miejsce pochówku lokalnych wodzów oraz owiana pewną legendą. Wierzono, że gdy wódz zmarł, jego kości nabierały nadprzyrodzonych mocy, a kiedy zostały odnalezione przez innego wodza, mógł on wykorzystać je w walce ze swoim przeciwnikiem. Kiedy wodzowie ginęli, ich kości były transportowane na klify przez wojowników, dla których była to droga bez powrotu, albowiem musieli oni umrzeć, by zachować tajemnicę ich lokalizacji.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa