Dom na wyspie East Sister Rock

Dom na wyspie East Sister Rock

Dom na wyspie East Sister Rock

Wakacje w takim miejscu to marzenie wielu. Niestety niewielu z nich może sobie na to pozwolić, głównie ze względu na koszt takiej wyprawy.

Prywatna rajska wyspa położona jest na wodach Oceanu Atlantyckiego 400 metrów od brzegu miasta Marathon na Florydzie naprzeciwko plaży Sombrero Beach. Prawie całą powierzchnię wyspy mającej blisko 1525 m2, zajmuje dom liczący bagatela 822 m2.
Aby na nią dotrzeć należy wybrać jeden z dwóch sposobów: statkiem lub helikopterem lądującym na prywatnym lotnisku. Na miejscu czekają same atrakcje. Na uwagę zasługuje niezwykły krajobraz, zarówno ten rozpościerający się z okna, jak i ten znajdujący się pod wodą. Wyspa otoczona jest rafą koralową, co sprawia, że żaden nurek amator, a tym bardziej profesjonalista nie zrezygnuje z przeżycia podwodnej przygody.

2domnawyspie.jpg
Sam dom wybudowany w stylu Bahamian – choć duży – jednocześnie jest w stanie pomieścić osiem osób.Wewnątrz znajdują się trzy sypialnie, dwie łazienki oraz w pełni wyposażona kuchnia. Dodatkowo wszelkie z możliwych udogodnień technologicznych oraz jeśli jacyś goście nie przepadają za kąpielami w oceanie – basen. Co ciekawe wszystko zasilane jest w zgodzie z naturą – stały dostęp prądu na wyspie zapewniają panele słoneczne i wiatr.
Gdyby kogoś znudził pobyt na prywatnych tropikach, może udać się w podróż do oddalonego o trzy minuty statkiem pobliskiego miasteczka. Marathon jest stosunkowo młodym miastem, bowiem swoje prawa otrzymał w 1999 roku. Osoby chętne na dalsze podróże mogą się wybrać do oddalonego o 45 minut Key West lub o dwie godziny Miami.
Niestety, na zakończenie musimy wrócić na ziemię i podać cenę za przyjemność pobytu w tym miejscu. Ostatnio całą wyspę wystawiono na rynek nieruchomości. Wyceniono ją na 12 milionów dolarów – jak na razie nie podano informacji o nowym właścicielu. Za samo wynajęcie w zależności od sezonu należy zapłacić od 5000 do 6500 dolarów za dzień. Podsumowując, dość droga przyjemność.
3domnawyspie.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa