Wodospad na drodze

Wodospad na drodze

Wodospad na drodze

Jadąc samochodem na drodze można natrafić na prawie wszystko – poczynając od małej wiewiórki przebiegającej przez jezdnię, a na ogromnych drzewach kończąc. Ale ... czy spodziewałeś się kiedyś natrafić na wodospad?

Madera to niezwykle urokliwa wyspa wulkaniczna położona na Oceanie Atlantyckim, która terytorialnie przynależy do Portugalii. Zaliczana do archipelagu Makaronezji Madera jest stosunkowo mała – jej całkowita powierzchnia wynosi 800 km2 – jednak jej górzyste i kręte drogi mogą sprawić problem dla niejednego kierowcy.
Wąskie tunele, strome podjazdy pod górkę, czy też kręte zjazdy, jednak na prawdziwą uwagę zasługuje przeszkoda, której nikt się nie spodziewa, a mianowicie wodospadu spadającego na drogę. Turyści, którzy odważyli się przez niego przejechać, nazywają go darmową myjnią samochodową - w rzeczywistości jednak jego nazwa brzmi Bridal Veil. Jako atrakcja turystyczna wodospad jest mało znany, dlatego podróżujący często zatrzymują swój pojazd i wpadają w osłupienie.Niestety przejazd tą drogą nie jest już możliwy z powodu jej zamknięcia. Ze względu na osuwającą się ziemie i skały, władze postanowiły zabronić ruchu nie tylko tym poruszającym się samochodem, ale i tym zwiedzającym pieszo.
Źródła Mal B

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa