18-metrowy robot w Tokio

18-metrowy robot w Tokio

Fani anime z całego świata tłumnie zjeżdżają się do Tokio. To właśnie tam stacjonuje ich bohater ze znanej bajki - jego wymiary mogą przerażać.

Gundam to seria jednych z najbardziej znanych anime przedstawiających historię ogromnych robotów. Pierwszy odcinek został wyemitowany 7 kwietnia 1979 roku. W ramach 30-lecia serii 11 marca 2009 roku ogłoszono projekt budowy jednego z załogowych robotów o nazwie Real-G w skali 1:1. Mający osiemnaście metrów posąg został ukończony 9 czerwca 2009 roku i przedstawiał on RX-78 Gundam.

RX-78 został wykonany w skali 1:1 – mierzy osiemnaście metrów i waży nieco ponad 35 ton. Posiada ruchomą głowę, 50 świateł umieszczonych na ciele oraz specjalną broń strzelającą dymem. Posąg ten jest największą oficjalną repliką robota – do roku 2009 tytuł ten nosił LM312V04, mający 10 metrów wysokości i zbudowany w skali 2:3.Rzeźba ta z początku odbywała tournee po Japonii. Dwa miesiące po jej odsłonięciu, odwiedziło ją ponad cztery miliony osób. Aktualnie znajduje się w Tokio, przed parkiem rozrywki anime - DiverCity Tokyo Plaza. Robot stoi na straży i pilnuje bezpieczeństwa kraju.

2tokiorobot.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa