Ukryta plaża u wybrzeży Meksyku

Ukryta plaża u wybrzeży Meksyku

Ukryta plaża u wybrzeży Meksyku

Jeżeli prowadzisz listę miejsc, które musisz zobaczyć, pora wpisać na nią to miejsce. Bez wątpienia jedna z najpiękniejszych plaż na całym globie. Poznajcie ukrytą plażę u wybrzeży Meksyku.

Wyspy Marieta (hiszpański Islas Marietas) to grupa małych niezamieszkałych wysp położonych kilka kilometrów na zachód od wybrzeży Puerto Vallarta (Meksyk). Stały się one bardzo popularnym kierunkiem turystycznym głównie ze względu na przepiękne krajobrazy oraz obfite życie morskie – wynika to głównie z wprowadzonego przez rząd meksykański zakazu połowów i polowań na tych terenach.

Wyspy te powstały tysiące lat temu w wyniku aktywności wulkanicznej, jednak na wielu z nich swoje piętno odcisnęła ludzka działalność. Z początkiem XX wieku meksykański rząd postanowił prowadzić tutaj działania wojskowe. Testowano głównie ładunki wybuchowe, a liczne eksplozje przyczyniły się do powstania niesamowitych formacji skalnych i jaskiń.

2ukrytaplaza.jpg
Być może w ten właśnie sposób powstała ta ukryta plaża. Aby się na nią dostać swoją podróż najlepiej rozpocząć u wybrzeży Puerto Vallarta – powinna ona zająć około godziny czasu. Warto wspomnieć, iż ze względu na liczne restrykcje tylko wybrane biura podróży mają rządowe pozwolenie, aby organizować wycieczki w to miejsce. Do plaży prowadzi jedna droga przez tunel wodny, a tam ...
Złocisty piasek, krystalicznie czysta woda, a dla nurków możliwość podziwiana podwodnego życia – tysięcy gatunków ryb tropikalnych, żółwi morskich, ośmiornic, mant, czy dzikich delfinów. Prawdziwy raj na ziemi.
3ukrytaplaza.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa