Tunel miłości

Tunel miłości

Tunel miłości

Przez wielu okrzyknięty jednym z najpiękniejszych tuneli na świecie. Jeśli wybierasz się na romantyczny spacer, to tylko tutaj.

Klevan to niewielkie miasto leżące w zachodniej części Ukrainy. To właśnie nieopodal tej miejscowości, gdzieś głęboko w lesie, znajduje się naturalnie uformowany zielony tunel. Otaczające go drzewa rozrastają się na długości blisko 3 kilometrów. Trasy ta codziennie pokonywana jest przez pociąg dostarczający drewno do pobliskiej fabryki.

Oprócz szlaku kolejowego, tunel przyciąga setki romantyków, stąd też jego nazwa Tunel Miłości – Tunel of love. W jego wnętrzu panuje szczególny rodzaj magii, szczególnie kiedy flora jest w pełnym rozkwicie. Często kochankowie przyjeżdżają tutaj wyznać sobie miłość zostawiając kwiaty, które mają symbolizować ich uczucia. Jedno z wierzeń głosi, iż jeśli para darzy się szczerym uczuciem, wystarczy, że pomyśli życzenie i się pocałuje – skuteczność jego spełnienia jest gwarantowana.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa