Niesamowita aleja drzew bukowych

Niesamowita aleja drzew bukowych

Niesamowita aleja drzew bukowych

Tajemnicze gdy spowija je mgła, magiczne w bezchmurny dzień, przerażające kiedy nastaje noc. Takie miejsce jest tylko jedno - The Dark Hedges.

The Dark Hedges to wyjątkowy odcinek drogi Bregagh Road niedaleko wioski Armoy w Irlandii Północnej. Wszystko za sprawą zasadzonych w XVIII wieku przez rodzinę Stuartów drzew bukowych po obu stronach trasy. Znalazły się one właśnie w tym miejscu, aby urozmaicić krajobraz przed ich gruzińską willą - Gracehill House, gdzie obecnie znajduje się pole golfowe – oraz zaimponować zbliżającym się gościom. W ciągu trzech wieków drzewa pięły się w górę, aż w końcu jedna strona splotła się z drugą, tworząc naturalny łukowaty tunel. Widok ten stał się jednym z najchętniej fotografowanych w Irlandii Północnej, choć wydarzenia z zeszłego roku mogą to zmienić, bowiem na długości drzew wzniesiono płot. Okoliczni mieszkańcy to działanie nazywają profanacją.

2alejadrzew.jpg
Z miejscem tym związana jest pewna legenda, która głosi o nadprzyrodzonej Grey Lady pojawiającej się o zmierzchu wśród drzew. Sunie ona cicho po drodze i znika, gdy minie ostatni buk. Niektórzy twierdzą, że ową Grey Lady jest duch pokojówki, zmarłej w tajemniczych okolicznościach. Inni zaś, że jest nią zagubiony duch z opuszczonego cmentarza.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa