Pomysły na atrakcje dla dzieci w Bałtowie

Pomysły na atrakcje dla dzieci w Bałtowie

Pomysły na atrakcje dla dzieci w Bałtowie

Bałtowski Kompleks Turystyczny to niezwykle ciekawy ośrodek, który zapewnia atrakcje dzieciom w wieku przedszkolnym, nastolatkom i dorosłym. Został tak pomyślany, aby pełnić funkcje edukacyjne i rozrywkowe. Spacer po bałtowskim parku pozwala na atrakcyjne przekazanie wiedzy, czyli przez zabawę. JuraPark z dinozaurami, Prehistoryczne Oceanarium, Park Zabaw czy Kino 5D to tylko niektóre atrakcje czekające na gości w Bałtowie, w województwie świętokrzyskim. Pomysłodawcy zadbali o to, by można było spędzić tutaj wakacje z dziećmi, a także weekend i ferie. Goście mogą skorzystać z wielu punktów gastronomicznych, znajdujących się na terenie obiektu, a także z noclegu, dzięki czemu w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym można przeżyć niezapomnianą przygodę o każdej porze roku.

Park Dinozaurów, czyli historia ziemi w fascynującym wydaniu

Dzieci od najmłodszych lat interesują się dinozaurami. Żyjące wieki temu stwory rozbudzają wyobraźnię dziewczynek i chłopców. Jeśli zabierzesz swoje pociechy na wakacje czy weekend do Bałtowa, będą miały niepowtarzalną okazję przejść się niespełna kilometrową ścieżką dydaktyczną, przy której ustawiono prawie 100 modeli dinozaurów.

Każdy model, najpełniej jak to możliwe, odwzorowuje budowę dinozaurów, które żyły w różnych okresach geologicznych. Dzięki temu można poznać historię życia na Ziemi i chłonąć wiedzę nie tylko z zakresu paleontologii, ale także geologii i geografii.

Nad modelami pracowali światowej sławy specjaliści, a ciekawostką jest, że w miejscu, w którym dzisiaj jest Park Dinozaurów, naprawdę żyły kiedyś te niesamowite zwierzęta.

JuraPark Bałtów jest objęty patronatem naukowym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego. Jest to sprawdzone miejsce, w którym można prowadzić lekcje biologii, geografii i historii, także dla klas szkoły podstawowej czy szkół średnich.

Sprawdź ofertę Parku Dinozaurów: https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/jurapark/

Image

Rodzinny Park Zabaw powoduje zawrót głowy

W Rodzinnym Parku Zabaw można poszaleć na całego, niezależnie od tego, czy przyjdą tutaj najmłodsze dzieci czy dorośli. To pierwszy taki kompleks rozrywki dla całych rodzin.

Obok JuraParku czy Zwierzyńca Bałtowskiego, znajdziesz tu takie atrakcje jak: karuzele, rollercoastery, dmuchańce i trampoliny. Kolejki górskie i gokarty zapewniają szaloną jazdę, po której można nieco odsapnąć w nowoczesnym Kinie 5D. Każdy seans zapewnia maksymalną dawkę przeżyć, a to, co dzieje się w kinie, odbiera się wszystkimi zmysłami.

Dowiedz się więcej odwiedzając stronę Park Rozrywki: https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/park-rozrywki/

Prehistoryczne oceanarium — co żyło w wodzie miliony lat temu?

Każdy, kto zobaczył już modele dinozaurów, z pewnością zastanawia się, jak przed milionami lat wyglądało życie podwodne. Prehistoryczne oceanarium to kolejna atrakcja dostępna w Kompleksie Turystycznym.

Umożliwia przeniesienie się do świata podwodnego i zobaczenie ogromnych gadów, z którymi można stanąć „oko w oko”. Zobaczysz tutaj dwudziestometrowego Megalodona, Ichtiozaura, Dunkleosteusa i Livyatana w naturalnej wielkości. Nie wiesz jeszcze co to za stwory? Odwiedź Prehistoryczne Oceanarium, które jest częścią JuraParku.

Image

Zwierzyniec Bałtowski — te zwierzęta są żywe, ale czy widzisz je codziennie?

Świat jest pełen ciekawych stworzeń. Chociaż dinozaury dawno wymarły, w Bałtowie możesz zobaczyć także te zwierzęta, które wciąż żyją i mają się dobrze. Wiele gatunków jest zagrożonych, a liczne zwierzaki z naszego Zwierzyńca Bałtowskiego pochodzą z dalekich krajów.

Jeśli wsiądziesz do samochodu i pojedziesz wytyczonymi szlakami, zobaczysz je wszystkie z bliska. Dzięki temu możesz zwiedzać bezpiecznie i w swoim tempie, ponieważ Zwierzyniec Bałtowski to malowniczy park safari, a wiedzę o dzikich mieszkańcach Bałtowa przekazuje doświadczony przewodnik.

Teren został podzielony na Górny i Dolny Zwierzyniec. W Górnym, czyli w Parku Safari, zobaczysz między innymi: bydło Zebu, bydło szkockie, tybetańskie, owce kameruńskie, kozy angorskie, jelenie europejskie, wielbłądy dwugarbne, lamy, strusie afrykańskie, emu, alpaki czy muflony. W Zwierzyńcu Dolnym mieszkają między innymi ptaki: bażanty, gęsi, gołębie, gile, pawiki, indyki, kaczki, pawie, żurawie i papugi.

Gdzie pojechać na weekend z rodziną?

Bałtowski Kompleks Turystyczny zbiera pozytywne opinie gości, którzy już odwiedzili JuraPark, Park Zabaw czy Prehistoryczne Oceanarium. Zwraca uwagę liczbą atrakcji, a także doskonałym zapleczem noclegowym i gastronomicznym. Można tutaj spędzić jeden dzień albo tydzień.

Wielu gości wybiera to miejsce na weekend, ponieważ pakiety i bilety umożliwiają wielokrotne korzystanie z atrakcji. Wiele z nich sprawdza się nawet w niepogodę. Nie trzeba więc z niepokojem spoglądać w niebo.

Z Warszawy można tutaj dojechać w 2,5 godziny, a tylko w 1,5 godziny z Lublina. Jest to więc doskonałe miejsce dla tych rodzin, które mają ochotę zmienić otoczenie, spędzić ciekawie czas, ale chcą uniknąć wielogodzinnej i kosztownej jazdy.

Jeśli masz ochotę na przygodę, chcesz dać dzieciom oryginalny prezent lub połączyć edukację z zabawą, Kompleks Turystyczny w Bałtowie gwarantuje wspaniale spędzony czas.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa