Kolonie nad morzem - jakie niosą korzyści dla dziecka i jak wybrać odpowiednią ofertę?

Kolonie nad morzem - jakie niosą korzyści dla dziecka i jak wybrać odpowiednią ofertę?

Kolonie nad morzem - jakie niosą korzyści dla dziecka i jak wybrać odpowiednią ofertę?

Każde dziecko powinno chociaż raz w życiu wybrać się na kolonie nad morzem. Nie trzeba umieć pływać, aby spędzić tam niezapomniane chwile, jednak możliwość uprawiania sportów wodnych zdecydowanie dodaje wartości takiemu wyjazdowi. Niezależnie od umiejętności i gustu twojego dziecka, znajdziesz kolonie nad morzem dopasowane do jego potrzeb. Zobacz, o czym warto pamiętać!

Pierwszy wyjazd nad Bałtyk dla wielu osób pozostaje jednym z najlepszych wspomnień z dzieciństwa. Nic dziwnego, że pragniemy zafundować naszym dzieciom podobne przeżycie. Chociaż obecnie coraz więcej rodziców wysyła pociechy na wakacje za granicę, polskie morze nadal przyciąga tłumy. Jest idealnym miejscem na postawienie pierwszych kroków w windsurfingu, kitesurfingu i innych wodnych sportach.

Obozy nad morzem – jakie dodatkowe atrakcje oferują?

Polskie, nadmorskie miejscowości są idealną destynacją na wyjazd zorganizowany dla dzieciaków. Przyjeżdża tam również wiele rodzin, jednak każdy czasem chce odpocząć od własnych pociech. Wysłanie dziecka na obóz z zaufanym biurem podróży uszczęśliwi wszystkich.

Każdy wyjazd oferuje szereg atrakcji. Nie wszystkie związane są z morzem, chociaż warto skorzystać z możliwości nauki pływania na desce. Nad Bałtykiem najbardziej popularny jest windsurfing i kitesurfing, jednak znajdziesz także obozy z nauką klasycznego surfingu.

Nadmorskie wyjazdy nie polegają jedynie na siedzeniu na plaży. Biura podróży wymyślają niesamowite atrakcje, dzięki którym dzieci wracają z wyjazdów z pakietem nowych doświadczeń i umiejętności. Dodatkowe zajęcia pomogą im rozwinąć zdolności artystyczne, muzyczne, a także spróbować sportów innych niż wodne np. wspinaczki, paintballu czy skakania na trampolinach. Kto wie, może twoje dziecko wróci z obozu z nowym, ulubionym hobby? Jeśli szukasz wyjazdu z bogatym programem, najlepiej wybrać tematyczne kolonie nad morzem z oferty KochamWakacje.pl.

Gdzie znaleźć tanie kolonie nad morzem?

Obozy połączone z nauką sportów wodnych z reguły są droższe niż pozostałe. Rezerwując miejsce z odpowiednim wyprzedzeniem możesz jednak natrafić na świetną promocję.

Warto sprawdzić, czy organizator odbiera dzieci bezpośrednio z twojego miasta. Jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości, należy doliczyć koszty dojazdu do najbliższego punktu zbiórki. Najlepiej wysłać syna lub córkę na wyjazd z dziećmi znajomych. Nie tylko będą mieli towarzystwo do mieszkania w pokoju, ale też podzielicie między siebie koszty dojazdu.

Najczęstszymi miastami wybieranymi na kolonie dla dzieci są Jastrzębia Góra, Ustka i Dąbki. Do nauki sportów wodnych potrzeba dobrego wiatru, dlatego lepiej celować w Jastarnię. W większości biur podróży znajdziesz ofertę wyjazdów do różnych lokalizacji.

Ile kosztują kolonie dla dzieci?

Ceny obozów nad morzem w Polsce nie zależą od miejscowości pobytu. Różnice wynikają z czasu trwania wyjazdu oraz dodatkowych atrakcji. Standardowy obóz trwa 11 dni, ale można znaleźć też pobyty tygodniowe. Większość biur podróży oferuje dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne. Obliczając całościowy koszt sprawdź, jakie są ich ceny.

Kolonie dla najmłodszych mogą być droższe, ponieważ maluchy wymagają ciągłego nadzoru i większej kadry. Ceny wyjazdów zorganizowanych zaczynają się od 2000 zł. Im wyższy koszt, tym więcej dodatkowych atrakcji zaplanowano w programie. Mogą to być wycieczki do aquaparków, parków trampolin, rajdy rowerowe czy pływanie na bananie lub motorówce.

W niektórych obozach biorą udział znane z TikToka czy Instagrama osobistości, dlatego ich cena jest wyższa. Możesz mieć pewność, że twoje dziecko ucieszy się nawet z najtańszego wyjazdu.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa