Gadżety, których nie może zabraknąć na żaglówce

Gadżety, których nie może zabraknąć na żaglówce

Gadżety, których nie może zabraknąć na żaglówce

Zanim wyruszymy w rejs, w naszych gadżetach musimy dokonać małego remanentu. Będąc na żaglach, musimy być przygotowani kompletnie na wszystko, od otwierania konserw, po brak prądu i znaczne pogorszenie się pogody. Dlatego warto przemyśleć jakie rzeczy warto zabrać, aby rejs był udany i bezpieczny, a my, abyśmy byli gotowi na praktycznie każdy problem, który nam się przytrafi. Przyjrzymy się i zróbmy listę gadżetów, które ułatwią żeglarskie życie, każdemu, kto w wolne dni lub pływać z wiatrem.

Ładowarka solarna

Tego typu ładowarka jest niezwykle przydatne, szczególnie jeśli cały rejs odbywa się przy słonecznej pogodzie. Jacht posiada ograniczone zasoby energii, a smartfon nie jest tym urządzeniem, którego naładowanie będzie priorytetem. Kupując ładowarkę solarną, w kwestii karmienia energią naszego smartfona, stajemy się całkowicie niezależni. Tego typu sprzęt jest niezwykle poręczny i mały co sprawia, że zajmuje niewiele miejsca w naszym bagażu.

Multitool

Multitool, czyli narzędzie wielofunkcyjne. Absolutna podstawa, jeśli chodzi o gadżety na żagle. Zanim jednak zakupimy taki gadżet, warto rozejrzeć się po ofertach sklepów, ponieważ na rynku istnieje sporo firm, które mają wiele różnych kombinacji takich narzędzi. Posiadając taki sprzęt, nie będzie nam straszna żadna sytuacja. Najlepiej, jeśli multitool posiada: nożyk, pilnik, pęsetę, miarkę, otwieracz do puszek, otwieracz do kapsli, kombinerki, stalowy nóż, śrubokręt, nożyce do drutu oraz karabińczyk. Multi narzędzie będzie jednym z gadżetów, z którego prawdopodobnie będziemy korzystać najczęściej, dlatego warto zakupić sprzęt dobrej jakości.

Wiatromierz

Wiatromierze, choć nie niezbędne, to ich posiadanie bardzo ułatwia życie każdemu żeglarzowi. Obecne wiatromierze łączy się ze smartfonem, dzięki czemu otrzymujemy wiele dokładnych danych, które możemy zapisać w pamięci telefonu. Na rynku istnieją też wiatromierze bardziej klasyczne, czyli taki których nie musimy podłączać do smartfona. Każdy nowoczesny wiatromierz wykonuje ponad 40 pomiarów na sekundę, co sprawia, że otrzymane dane będą bardzo dokładne. Oczywiście w zależności od wybranego modelu wiatromierza ilość pokazywanych danych się zmienia. Wiatromierz obok multitoola powinien mieć obowiązkowe miejsce w naszej rejsowej torbie.

Image

Boje do kluczy

Gadżet w teorii śmieszny, ale niezwykle praktyczny, który uratował niejeden komplet kluczy. Boja, w formie breloka, przywiązana do kluczy sprawia, że jeśli wypadną nam one za burtę, nie utoną, a my wyławiając bojkę z wody, jednocześnie wyłowimy przyczepione do niej klucze. Boja do kluczy jest jednym z tych gadżetów, który, pozornie, wydaje się śmieszny, to jednak bardzo często ratuje nam skórę na jachcie lub jeszcze na przystani.

Mapa nieba

Gadżet dla amatorów gwiazd i nieba na morzu, dzięki, któremu możemy poczuć się jak dawni żeglarze. Mapa nieba wyposażona jest w obrotowe tarcze, na których ustawiamy czas i datę. W ten sposób pokaże nam się mapa nieboskłonu, który powinien być nad nami. Mapa nieba jest bardzo pomocna w odnajdywaniu konstelacji na gwieździstym niebie. Jeden w tych gadżetów, dzięki którym nocna wachta nie jest nudna.

Gadżety, których nie może braknąć na żaglówce

Powyższa lista prezentuje gadżety, które, oprócz tych oczywistych rzeczy jak apteczka, mogą nam się przydać podczas rejsu. Niektóre, takie jak multi narzędzie, czy wiatromierz, są tymi, które powinny obowiązkowo znaleźć się w każdym plecaku żeglarza. Warto jednak pamiętać, aby kupując multi narzędzia lub wiatromierze wybrać te, które prezentują dobrą jakość, ponieważ gadżety tego typu mają nam służyć latami.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa