Lustra i srebro - designerska elegancja

Lustra i srebro - designerska elegancja

Lustra i srebro - designerska elegancja

Powiedz nie białym meblom!

Parę lat temu architekci zaprosili do naszych domów białe, proste meble. Bielone podłogi zawładnęły Pinterestem i Instagramem, każdy chciał mieć stonowane, surowe wnętrza nawiązujące do chłodnej Skandynawii. Jednak wszechogarniająca biel opatrzyła się i zaczęła być wypierana przez zaglądające do wnętrz: szarość, blady róż i dominującą, matową czerń. Była to jednak mało praktyczna i trudna w utrzymaniu czystości moda na stylowe wnętrza. Zaczęto zastanawiać się, jak niewielkimi zmianami można ocieplić pomieszczenia. Jednym ze sposobów na szybkie ocieplenie wnętrz jest rozstawienie luster. Klasyczne lustra w drewnianych i złotych ramach nie były odpowiednim dodatkiem – w przeciwieństwie do luster w srebrnych ramach. Wystarczyło wstawić do pomieszczeń parę zielonych roślin i gra świateł odbijających się w lustrach w srebrnej ramie natychmiastowo ocieplała wnętrza.

Małe, ale widoczne zmiany w sypialni

Jeśli nie chcesz wprowadzać drastycznych zmian w wystroju sypialni, dodaj tylko kolorowe detale. Zmień zasłony na bardziej zdobne, może spodoba Ci się intensywny, liściasty wzór? W ten sposób pomieszczenie zyska nową energię. Jeśli zieleń dobrze Ci się kojarzy, dodaj puszyste poduchy lub połóż na łóżku miękki koc, właśnie w tym odcieniu. Nad zagłówkiem łóżka niech zawiśnie duże lustro w srebrnej ramie – jego zadaniem będzie rozświetlenie pomieszczenia i powielenie intensywnego wzoru zasłon.

Jak nadać łazience charakteru?

Surowym w wystroju, białym łazienkom wystarczy dosłownie parę stylowych dodatków, by stały się klimatyczne. Zawieś w łazience lustro w srebrnej ramie – będzie pięknie komponować się z armaturą. Następnie zadbaj o akcesoria z lustrzanymi detalami, na przykład mydelniczka czy lustrzana szkatułka, a Twoja łazienka z zimnym wystrojem szybko zmieni się w pomieszczenie w klimacie glamour. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, spróbuj wymienić też oświetlenie – znajdź lustrzane klosze albo postaw na halogeny z lustrzaną oprawą.

Zaproś srebrne dodatki do swojej kuchni!

Niezależnie od tego, czy dysponujesz dużą, czy małą kuchnią, postaraj się na wprowadzenie do niej dodatków, które nawiązywać będą do pozostałych pomieszczeń. Możesz zdecydować się na lustrzaną glazurę – dostępne są w przeróżnych kształtach, możesz ustawić małe lustra w srebrnych ramkach za doniczkami z ziołami, albo wymieć uchwyty w szafkach na błyszczące, srebrne. Małymi akcesoriami, możesz spowodować naprawdę duże zmiany.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa