Wybierz się na wycieczkę promem i zwiedzaj najpiękniejsze zakątki Szwecji!

Wybierz się na wycieczkę promem i zwiedzaj najpiękniejsze zakątki Szwecji!

Wybierz się na wycieczkę promem i zwiedzaj najpiękniejsze zakątki Szwecji!

Urokliwe, nadmorskie miasteczka z kolorowymi domkami, fascynujące historie o wikingach, zabytki wpisane na listę UNESCO czy spektakularna dzika natura. Te wszystkie oblicza Szwecji można poznać, wybierając się na wycieczkę promową. Wystarczy wybrać jedną z opcji wyjazdów i zacząć przygodę na morzu.

Promem do Szwecji – zgodnie z zainteresowaniami

Podróż wielkim statkiem do Skandynawii może kojarzyć się z bezkresnymi widokami na morze i luksusowymi pokładami, które oferują wiele udogodnień. Rejs promem to jednak nie tylko możliwość korzystania ze SPA, restauracji, sklepów czy nawet kasyna, ale także okazja do zwiedzania Szwecji. Co ważne, formę wycieczki można dopasować do swoich potrzeb i indywidualnych preferencji. Stena Line oferuje bowiem różne rodzaje dwudniowych rejsów (oferty są dostępne tutaj: https://www.stenaline.pl/wycieczki/rejsy-dwudniowe). Można wybierać m.in. z wycieczki po Karlskronie, zwiedzania na rowerze, specjalnej opcji dla seniorów, singli czy podróżników nastawionych na poznawanie natury.

Zwiedzanie Szwecji – bajeczne zabytki i historia miast

Bez wątpienia Skandynawia ma wiele do zaoferowania, a Szwecja to kraj, który słynie z malowniczych widoków i klimatycznych miejsc, szczególnie tych położonych nad morzem. Szwedzkie miasteczka przyciągają bowiem wieloma atrakcjami, a także charakterystyczną zabudową, na którą składają się małe, czerwone domki z białymi okiennicami.

Warto wybrać się np. w rejs połączony ze zwiedzaniem Malmö i Lund, które uznaje się za perełki południowej części kraju. Podczas objazdu autokarem można zobaczyć siedzibę największego uniwersytetu Szwecji i romańską katedrę w Lund. Z kolei, Malmö to jedno z największych, szwedzkich miast, w którym nowoczesność łączy się z historią. W centrum znajduje się okazały zamek, a w nowej dzielnicy, która powstała na dawnych terenach stoczniowych, można podziwiać najwyższy budynek w kraju.

Dzika natura i zapierające dech w piersiach widoki

Warto rozważyć także wycieczkę promową do Szwecji, połączoną ze zwiedzaniem zabytków i poznawaniem lasów w Kalmar. Skandynawia słynie przecież ze spektakularnej, dzikiej natury. W rozległych i bujnych rezerwatach żyją łosie, z którymi można stanąć oko w oko podczas trekkingu. Wycieczka obejmuje także odwiedzenie jednej z tradycyjnych hut, nazywanych „Królestwem Szkła”, gdzie istnieje możliwość nauki wydmuchiwania i grawerowania szklanych dzieł sztuki. Z kolei, pamiątki można kupić w zabytkowym Kalmar, gdzie warto również zobaczyć zabytkową katedrę i renesansowy zamek. To jednak nie koniec atrakcji, bo wieczorem na statku na pasażerów czeka impreza do białego rana.

Promem do Szwecji na rowerowe zwiedzanie

Ciekawą opcją jest także wycieczka promowa „Dzień na rowerze”. Podczas takiego wyjazdu podróżni zabierają ze sobą jednoślad, na którym później mogą samodzielnie zwiedzać Szwecję. Prom wypływa wieczorem z Gdyni i rano jest już u brzegu Skandynawii. Na zwiedzanie jest zatem cały dzień. W tym czasie warto objechać Karskronę – klimatyczne miasto położone aż na 33 wyspach.

Miejscowość skrywa wiele atrakcji turystycznych, m.in. zabytki wpisane na listę UNESCO, urokliwy rynek czy punkty widokowe, z których można podziwiać piękne krajobrazy. Warto również wybrać się do zabytkowego Portu Marynarki Wojennej, a także zobaczyć kamień runiczny z tajemniczą klątwą, którą pozostawili po sobie wikingowie. Będąc na miejscu, można także trafić na klimatyczne miejsca z wielobarwnymi domkami czy przytulnymi kawiarniami, gdzie trzeba spróbować lokalnych specjałów i pysznej kawy.

Podróż promem do Szwecji – atrakcje

Zwiedzanie Szwecji można także połączyć z zabawą na statku, wybierając jedną z imprezowych opcji wyjazdu np. z okazji Halloween czy Andrzejek. Niezależnie od wybranej wycieczki, sama podróż statkiem zapewni wiele niezapomnianych przeżyć. Promy Stena Line wyróżniają się luksusowymi pokładami, które oferują wiele form spędzania wolnego czasu – od relaksu w SPA, trening na siłowni, aż po zakupy, zabawę w kasynie i smakowanie doskonałej kuchni w kilku różnych restauracjach. Podczas rejsu warto także zajrzeć do kafejki i spróbować aromatycznej kawy czy przejść się po pokładzie, by podziwiać piękną scenerię i bezkres morza.

Szczegółowe programy wycieczek do Szwecji i informację na temat cen biletów promowych można znaleźć na stronie Stenaline.pl.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa