Zegarki Timex – historia marki

Zegarki Timex – historia marki

Zegarki Timex – historia marki

Timex to firma amerykańska, która posiada długą historię. Zaskoczeniem dla niektórych osób może być fakt, że zegarki Timex produkuje się już od przeszło 160 lat. Warto zapoznać się z ich historią, jak również dowiedzieć się co wyróżnia je na tle innych marek.

Obecnie firma Timex jest jednym z pośród najbardziej rozpoznawalnych producentów czasomierzy na świecie. W jej ofercie znajduje się szeroki wachlarz modeli dla mężczyzn, kobiet, jak i dla dzieci, w tym również tradycyjne zegarki kwarcowe, czy nowoczesne produkowane w najnowszej technologii. Wszystko to sprawia, że zegarki Timex na stałe zagościły w świadomości konsumentów.

Historia zegarków Timex

Timex Corporation jako najstarszy z pośród amerykańskich producentów czasomierzy wywodzi się z Waterbury Clock Company. Firma została założona w 1854 r. w USA, w Connecticut. Od samego początku najważniejszy cel firmy stanowiło tworzenie niezawodnych czasomierzy dla każdego, a tym samym na każdą kieszeń.

Przedsiębiorstwo Waterbury Clock Company chcąc powiększyć dostępność zegarków otworzyła w Nowym Jorku hurtownię. W XIX wieku powstały także magazyny w Glasgow, w Londynie, w San Francisco, czy w Chicago.

Zegarek, który sprawił, że dolar stał się bardzo sławny

Na przełomie XIX i XX wieku powstał pomiar czasu w poręcznej formie, która dostępna była dla każdego. Prowadząc współpracę z biznesmenem z przedsiębiorstwa Ingersoll & Bro. Waterbury Clock Company utworzyli i zaprezentowali słynny w tamtych czasach zegarek kieszonkowy Yankee Dollar Watch. Kosztował on 1$, a jego sprzedaż sięgła wówczas 6 mln. sztuk. Sprawiło to, że został on nazwany ,,zegarem, który sprawił, że dolar stał się bardzo sławny".

Timex w Armii Stanów Zjednoczonych

Podczas I wojny światowej, kiedy firma realizowała zamówienia dla Armii Stanów Zjednoczonych - koronka została przesunięta z 12 na 3, jak i wykonano części z metalu, aby możliwe było przymocowanie do nich paska. Zegarek bardzo szybko przeniósł się z kieszeni na nasze nadgarstki. Moda ta bardzo dobrze przyjęła się w społeczeństwie, czego pozytywne skutki widoczne są do dzisiaj.

Zegarek z wizerunkiem Myszki Miki

W latach 30-tych przedsiębiorstwo podbiło rynek wprowadzając zegarki z wizerunkiem Myszki Miki, który był na licencji Disney’a. Był to jeden z pośród największych sukcesów firmy Timex. Produkcja tego zegarka powiększyła zatrudnienie, a tym samym uratowała firmę przed ogłoszeniem upadłości podczas Wielkiego Kryzysu.

Zegarki te osiągnęły sprzedaż w wielu milionach egzemplarzy. Budzik, jak i wersję kieszonkową można było nabyć za 1,5 Dolara, zaś zegarek na rękę kosztował 2,75 Dolara. W 1936 roku w piśmie Mickey Mouse Magazine ogłoszono, że zegarek z wizerunkiem Myszki Miki to oficjalny czasomierz dla dwóch milionów dzieci.

Zegarek z wizerunkiem Myszki Miki, która pokazywała swoimi ramionami godzinę zaprezentowano w 1933 r. na Światowej Wystawie w Chicago. W dzisiejszych czasach te modele to gratka dla kolekcjonerów.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa