Wycieczki winiarskie 2019 - gdzie pojechać na wakacje?

Każdy miłośnik tego szlachetnego trunku, jakim jest wino, doceni wyprawy pełne winiarskich atrakcji. Nie warto się jednak decydować na nie na własną rękę. Korzystając ze specjalnych ofert, mamy okazję wyruszyć na naprawdę udane wycieczki winiarskie, a jednocześnie poznać fantastycznych ludzi, niezwykłe miejsca i wiele innych. Gdzie warto się udać?

Weekend z winami Małopolski

W terminie 19–21 lipca 2019 mamy okazję wypróbować małopolskie wina podczas wycieczki winiarskie obejmującej takie miejscowości jak Dobczyce – Sieraków – Tyniec. Lato jest idealnym czasem na to, by odwiedzić okolice Krakowa na weekend. Wbrew pozorom nie będzie to szybka winiarska wyprawa. Będzie możliwość zwolnienia i odpoczynku. Przygoda rozpoczyna się kolacją na zamku w Dobczycach, następnie uczestnicy odwiedzą winiarnie Doliny Raby, będą uczestniczyć w pikniku w winnicach, które są położone u podnóży klasztoru na Bielanach. Co ciekawe, jedną noc uczestnicy spędzą w ponad tysiącletnim opactwie benedyktynów w Tyńcu. To właśnie tam będą mieć okazję poznać tajemnice polskich ziół i nalewek.

Opera w Arena di Verona

Jeśli planujemy urlop w dniach 15–18 sierpnia 2019, warto rozważyć niezwykle ciekawą wyprawę, która obejmuje takie miejsca jak: Werona – Jezioro Garda – Valpolicella. Podczas tej stosunkowo krótkiej wyprawy na uczestników będzie czekać ogrom atrakcji, m.in. spektakl Traviata na największej scenie operowej świata, degustacje win z regionu Valpolicella, noclegi w historycznej renesansowej willi położonej wśród winnic, zwiedzanie miasta Romea i Julii, tradycyjna kolacja z wybornym trunkiem w najlepszej restauracji w Weronie oraz pobyt nad zapierającym dech jeziorem Garda.

Emilia-Romania

Kto zawsze chciał poznać stolice włoskiego smaku, powinien wybrać się na wycieczkę w dniach 19–24 września 2019. Odwiedzimy Bolonię, Rawennę, Modenę oraz Parmę. Podczas pobytu uczestnicy zobaczą Collegium Anatomicum w najstarszym uniwersytecie zachodniego świata, spróbują 30-letniego octu balsamicznego i długo dojrzewającej szynki parmeńskiej, wypróbują stare roczniki parmezanu, na własne oczy zobaczą prawdziwe Ferrari 410 Super America w Muzeum Enzo Ferrariego, a także bizantyjskie mozaiki w Rawennie. Nie zabraknie oczywiście wybitnych dań!

Urok portugalskich osobliwości

Chcesz na własne oczy zobaczyć takie miejscowości jak Madera i Alentejo? Wyrusz w niezapomnianą przygodę w dniach 5–11 października 2019. Będziemy mieć niepowtarzalną okazję odkryć urok prawdziwej Madery podczas degustacji win, odwiedzić producenta najbardziej długowiecznych win świata, spróbować bolo del mel de cana popijanego rumem, zwiedzić zaułki Evory, która jest niezadeptana przez turystów, a także spróbować portugalskiego “płynnego złota” - muskatów z półwyspu Setúbal.

Nieodkryta Hiszpania

Chcesz poznać mało znane apelacje hiszpańskiego Lewantu? Wystarczy wybrać się na wycieczkę w dniach 22–26 października 2019. Przespacerujemy się po gaju palmowym w Elche, wypróbujemy fantastyczne wina, które powstają w apelacjach Bullas, Jumilla i Yecla, poznamy barokową stolicę Morza Śródziemnego, a także zjemy prawdziwą paellę w Walencji.

 

czerwonewino-min.png

Rioja dla koneserów

W dniach 2–6 listopada 2019 będziemy mieć niebywałą okazję odkrycia 10 najważniejszych winiarni w regionie Rioja. Odwiedzimy wszystkie 3 strefy regionu - Alta, Baja i Alavesa, poznamy winiarnię najsłynniejszego winiarza - Álvaro Palaciosa, spędzimy noc w średniowiecznym klasztorze, a także otrzymamy opiekę sommeliera.

Szlakiem kawy, czekolady i wina przez Amerykę Południową

Na długą wycieczkę trwającą ponad dwa tygodnie będziemy mogli wyruszyć w dniach 23 listopada – 8 grudnia 2019. Zobaczymy, jak zachowa się igła kompasu dokładnie na równiku, spędzimy rejs po karaibskich Wyspach Różańcowych, jeepami pojedziemy do doliny Cocora w Andach, staniemy cieniu Cotopaxi, czyli jednego z najwyższych czynnych wulkanów na świecie, spróbujemy win z jedynej na świecie winiarni położonej przy równiku, zamieszkamy na plantacji kawy, zatańczymy tango w barze Montevideo, odwiedzimy plantację kakao w Ekwadorze, gdzie poczujemy także smak prawdziwej czekolady, poznamy najnowsze regiony winiarskie Urugwaju położone nad Oceanem Atlantyckim.

Ameryka Południowa 2020 rok

Podobna wyprawa odbędzie się w dniach 1–16 lutego 2020. Dlatego będziemy mieć idealną okazję do tego, by rozpocząć nowy rok w nietypowy sposób. Atrakcje będą identyczne, jak w przypadku wyprawy w 2019 roku.

Przylądek Dobrej Nadziei

Interesuje Cię Afryka Południowa, Zimbabwe i Botswana? Wyrusz na wycieczkę 22 lutego – 5 marca 2020. Przespacerujemy się po buszu w towarzystwie lwa, odwiedzimy przepięknie położone winnice, popływamy w towarzystwie przylądkowych pingwinów, poczujemy słodycz wyjątkowego wina - Constantia - którym zachwycali się: Napoleon, Baudelaire czy Jane Austen. Zaznamy prawdziwie afrykańskiej przyrody z perspektywy grzbietu słonia.

Wina i sery w Sandomierzu

Wyprawa do Sandomierza odbędzie się w dniach 20–23 czerwca 2019. Nocleg spędzimy w zespole dworskim z XIX wieku. Odwiedzimy najlepsze winnice, a degustacje będą prowadzone osobiście przez właścicieli. To także idealna okazja do poznania zakątków Sandomierza z historykiem sztuki oraz degustacji serów prowadzonej przez szefa polskiego oddziału Slow Food.

Węgry - 8 regionów w 8 dni

W dniach 13–20 lipca 2019 odwiedzimy 8 najważniejszych regionów na Węgrzech. Spotkamy się z wybitnymi osobistościami węgierskiej enologii, poznamy tamtejszą kuchnię w najlepszym wydaniu, spędzimy noclegi w najlepszych hotelach, otrzymamy opiekę sommeliera, spróbujemy 101 win od 20 różnych producentów.

winoczerwonewkieliszku-min1.png

Lazurowe Wybrzeże

Uwielbiasz zapach lawendy? W takim razie w dniach 22–28 czerwca 2019 wyrusz na wyprawę na Lazurowe Wybrzeże. Odkryjemy urok Nicei, poznamy Aix en Provance podążając śladami Cézanne’a, Zoli i Picassa, odwiedzimy apelację Bandol, próbując najwybitniejszych trunków regionu, zanurzymy się w zapachu kwitnącej lawendy, zatańczymy na moście w Awinion, spróbujemy kupażu syraha, grenache i caberneta w Domaine Terres Blanches.

Dni wina w Dworze Sieraków

W dniach 6–9 czerwca 2019 odbędą się Dni wina w Dworze Sieraków. To największa tego typu impreza w południowej Polsce. Mamy okazję uczestniczyć w warsztatach, szkoleniach i degustacjach. Można także zdecydować się na dłuższy pobyt, który jest poszerzony o wyprawę po kulinarnych i artystycznych zakątkach Ojcowskiego Parku Narodowego.

Noce wina

Jeśli nie chcemy wyruszać w daleką wyprawę, możemy udać się na noce wina. Odbywają się one w różnych częściach Polski, dlatego każdy ma okazję w nich uczestniczyć. Najbliższe zaplanowane są na: 31 maja w Białymstoku - australijski maj, 1 czerwca w Łodzi - Galicja i Rioja, 1 czerwca w Stroniu Śląskim - słoweńskie impresje, 23 czerwca - Arie Oper Świata na Wawelu, 19 lipca - kolacja na Dobczyckim Zamku.

Czy warto udać się na tego rodzaju wyprawę?

Bez wątpienia zorganizowane wyprawy winiarskie to strzał w dziesiątkę. Wybieramy się do przepięknych zakątków, próbujemy wybitnych potraw i trunków, spędzamy czas w gronie osób, które mają bardzo podobne zainteresowania. To okazja do spędzenia urlopu, czasu wolnego w nietuzinkowy sposób.

Ile kosztuje wyjazd?

Cena wyjazdu winiarskiego jest uzależniona oczywiście od kierunku. To dlatego najlepiej sprawdzić pełną ofertę i wybrać taką, która mieści się w wybranym przedziale cenowym. Niezależnie od tego, czy interesują nas wyprawy w Polsce, czy za granicą, znajdziemy idealną ofertę dla siebie. Bez wątpienia będzie to niezapomniana przygoda!

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)