Kraków dla turystów – gdzie najlepiej zaparkować samochód?

Kraków stanowi ważny punkt turystyczny dla całej Polski. Pewnie część nie wie, że Kraków do 1795 roku był stolicą kraju. Jako drugie co do wielkości miasto położone nad Wisłą posiada wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Oczywiście nie da się wszystkich ująć w jednym artykule. Postaramy się jednak uwzględnić najciekawsze z nich znajdujące się w pobliżu rynku głównego.

Na początku warto zaznaczyć, że Kraków posiada płatną strefę parkowania. Wybierając się tu własnym samochodem, lub nawet chcąc wypożyczyć na miejscu auto warto pomyśleć o miejscu, w którym bezpiecznie można je zostawić. Jednym z nich jest Parking Kraków znajdujący się przy ulicy Straszewskiego 14. Oferuje aż 130 monitorowanych i strzeżonych miejsc parkingowych. Sporym udogodnieniem jest również fakt, że opłatę uiszcza się przy wyjeździe oraz można to zrobić zarówno gotówką, jak i kartą.

Jedną z podstawowych i najważniejszych miejsc, które należy odwiedzić po przyjeździe jest krakowski rynek. To punkt, którego nie można pominąć. Na samym jego środku znajdują się krakowskie sukiennice. To nic innego jak ciąg drewnianych kramów (głównie z biżuterią, pamiątkami, rękodziełami kojarzącymi się z Krakowem) po dwóch stronach ze ścieżką po środku. Sukiennice są zdecydowanie jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Krakowa. Poza nimi na rynku można zobaczyć Kościół Mariacki, Wieże Ratuszową, Pomnik Adama Mickiewicza i liczne kamienice (kamienica Montelupich, kamienica Pod Jaszczurami, kamienica Bonerowska, kamienica Morsztynowska, pałac Pod Obrazem, pałac Pod Baranami, pałac Spiski, pałac Pod Krzysztofory, kamienica pod Jeleniem, kamienica pod orłem). Mówiąc o Krakowskiem Rynku nie można pominąć licznych restauracji, pubów i klubów znajdujących się dookoła. To zdecydowanie serce miasta tętniące życiem przez cała noc. Będąc na rynku nie sposób również nie usłyszeć Hejnału Mariackiego – który co godzinne rozbrzmiewa z wieży kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie. Idąc jedną z głównych ulic Krakowa – Grodzką można dojść do Wawelu. Już z zewnątrz robi ogromne wrażenie. Warto obejść go dookoła i zobaczyć jak prezentuje się od strony Wisły. Właśnie tam znajduje się słynny smok Wawelski, który zionie ogniem. Jeśli jeszcze uda nam się pozwiedzać zamek od środka, na pewno będzie to niezapomniane przeżycie i cała masa wrażeń.

Jeżeli wybierasz się do Krakowa samochodem i nie wiesz, gdzie najlepiej go zostawić, ze swojej strony polecamy Parking Rynek Kraków. Mają najbardziej korzystne ceny. Ponadto z tamtego miejsca jest zaledwie kilka kroków do rynku, a droga prowadzi przez piękne planty.

king-2964820_1920-min.jpg
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)