Day SPA, hotel Wellness & SPA, a może Resort SPA – co wybrać?

Day SPA, hotel Wellness & SPA, a może Resort SPA – co wybrać?

Day SPA, hotel Wellness & SPA, a może Resort SPA – co wybrać?

SPA to określenie, które kojarzone jest powszechnie z różnego rodzaju zabiegami. Jak się jednak okazuje, istnieje wiele rodzajów ośrodków SPA – poczynając od tych, w których wizyta trwa kilka – kilkanaście godzin, poprzez hotele, w których możemy zatrzymać się na dłuższy okres czasu, a skończywszy na resortach oferujących nie tylko nocleg, ale także szeroką ofertę różnego rodzaju rozrywek. Czym jeszcze – w praktyce – różnią się od siebie wspomniane ośrodki SPA? Które z nich nadają się na weekend w spa, a które spełnią oczekiwania osób pragnących spędzić wakacje nad morzem z dzieckiem?

Day SPA

Ustawiczny brak czasu sprawia, że nie możesz pozwolić sobie nawet na weekend w SPA, nie mówiąc już o dłuższym pobycie w danym ośrodku? To żaden problem, bowiem w każdym większym mieście znajdziesz Day SPA. Co to takiego? Day SPA to typowe salony pozbawione bazy noclegowej. Wizyta w nich –z założenia – trwa od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin. To, ile czasu spędzimy w danym Day SPA uzależnione jest wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb. Kto powinien skusić się na odwiedzenie Day SPA? Przede wszystkim osoby zabiegane, nie mające czasu na pobyt w hotelu czy też resorcie SPA. Pobyt w tego rodzaju salonie przyczyni się do odprężenia ciała i – w zależności od wybranego zabiegu – zadziała w sposób upiększający na wybraną przez nas partię ciała.

Hotel SPA & Wellness

Hotele SPA & Wellness – w odróżnieniu od salonów Day SPA – oferują nie tylko zabiegi spod znaku SPA, ale także liczne elementy wellness, takie jak odpowiednio zbilansowane diety, różnorodne aktywności fizyczne takie jak m.in. zajęcia jogi, ćwiczenia fitness oraz możliwość odbycia wizyty w hotelowej saunie, łaźni czy też basenie. Kto powinien przyjechać do hotelu SPA & Wellness? Tak naprawdę każdy, kto ma ochotę na odrobinę relaksu i wytchnienia. Opisywane ośrodki przypadną do gustu zarówno osobom, pragnącym spędzić weekend w SPA, jak i ludziom poszukującym hotelu na wczasy nad morzem z wyżywieniem.

Resort SPA

Resorty SPA to hotele mogące pochwalić się o wiele szerszą ofertą usług, niż opisane powyżej hotele SPA & Wellness. Co zatem oferują resorty? Poza licznymi zabiegami SPA oraz aktywnościami wellness skorzystać możemy z dodatkowych atrakcji np. wypożyczalni rowerów. Zdarza się nawet, że wybrane resorty SPA posiadają w swojej ofercie zabiegi i aktywności przygotowane z myślą o potrzebach całej rodziny, w tym naturalnie maluchów. Przykładowo Neptuno Resort & SPA nad morzem posiada rozbudowaną strefę SPA, w której znajdziemy m. in. ciepłą tężnię solankową, saunę fińską, łaźnię parową, specjalny prysznic ze światłoterapią, strefę schładzania, 8 osobowe jacuzzi, a nawet specjalną strefę wypoczynku wyposażoną w cztery podgrzewane leżanki ceramiczne. Naturalnie Neptuno Resort & SPA to także gabinety, w których możemy zakosztować w licznych zabiegach, rytuałach i masażach. Brzmi wspaniale? A to dopiero początek! W tym niezwykłym hotelu spotkamy się z takimi elementami filozofii wellness jak np. zajęcia jogi. Co istotne to fakt, iż Neptuno Resort & SPA to obiekt zlokalizowany nad morzem, dlatego też goście mogą do woli korzystać z uroków okolicy. Spacery po znajdującej się nieopodal plaży czy też kąpiele w Bałtyku przyczynią się do odzyskania równowagi; zarówno fizycznej, jak i duchowej. Poza tym na wszystkich gości Neptuno Resort & SPA czeka wyjątkowa restauracja serwująca wyłącznie zdrowe, naturalne i oczywiście wyjątkowo smaczne dania zgodne z filozofią wellness. Warto dodać, że opisywany hotel wspaniale sprawdzi się w roli obiektu na wakacje nad morzem z dzieckiem, gdyż specjalnie dla maluchów organizowane są tu różnego typu eventy, natomiast na terenie obiektu znajduje się nowoczesny plac i sala zabaw dla dzieci.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa